Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ВИРОБНИЦТВА

РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ВИРОБНИЦТВА

Назва:
РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень
Маслак Вадим Олександрович
УДК 338.49:338.34.055.2(477)
РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНЕ
ЗРОСТАННЯ ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: | академік НАН України, доктор економічних наук, професор Долішній Мар’ян Іванович, Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор Козак Володимир Євгенович, Інститут економіки НАН України, головний науковий співробітник;
кандидат економічних наук, Гомольська Наталія Іванівна, Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: | Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ дослідження проблем розвитку і розміщення галузей соціальної сфери, м. Київ,
Захист відбудеться "12" квітня 2002 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України
Автореферат розісланий "8" березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу до нових форм господарювання проблема формування ринкової інфраструктури є надзвичайно актуальною. Ефективно діюча сучасна ринкова інфраструктура, є важливим чинником формування конкурентоспроможної національної економіки.
Слід констатувати, що питання комплексного розвитку ринкової інфраструктури в умовах ринкової трансформації економіки, і особливо впливу інфраструктури на зростання виробництва, у вітчизняній практиці в недостатній мірі вивчені з теоретичних позицій і майже не використовуються в практичній діяльності.
При розробці проблеми формування оптимальної інфраструктури слід виходити з визнання того, що ринкова інфраструктура призначена для регулювання взаємодії елементів ринкової системи, оптимізує рух товарно-грошових потоків і забезпечує розвиток ринкових взаємовідносин, а вплив на виробництво через інфраструктуру є найбільш ефективним засобом регулювання економіки.
У вітчизняній науковій літературі дослідженню окремих складових ринкової інфраструктури приділяється велика увага. Однак проблема виявлення впливу ринкової інфраструктури на темпи економічного зростання ще не стала предметом глибокого дослідження, а окремі теоретичні розробки носять фрагментарний характер.
Недостатнє вивчення цих питань та їх важливість для забезпечення ефективного розвитку національної економіки зумовили вибір теми дисертаційної роботи та окреслили основні напрямки наукових досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з плановими науково-дослідними темами Інституту регіональних досліджень НАН України “Механізм реалізації регіональної політики в умовах реформування національної економіки” (номер державної реєстрації 0100V002572) та “Інфраструктура прикордонного регіону в умовах ринкової трансформації економіки” (номер державної реєстрації 0197V017643).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка економіко-математичних моделей впливу ринкової інфраструктури на економічне зростання виробництва та обґрунтування методичних підходів щодо прогнозування на цій основі зростання виробництва та шляхів його оптимального інвестиційного забезпечення. Основна увага в процесі дослідження було зосереджено на розв’язанні таких завдань:
·
дослідження суті та принципів формування ринкової інфраструктури;
·
визначення складу виробничої інфраструктури та взаємозв’язків її елементів з ринковою інфраструктурою;
·
обґрунтування провідної ролі інфраструктури як чиннику економічного зростання;
·
дослідження основних тенденцій та шляхів розвитку ринкової інфраструктури в нових індустріальних країнах та країнах з перехідною економікою;
·
аналіз стану ринкової інфраструктури України;
·
розробка економіко-математичної моделі впливу інвестицій у розвиток ринкової інфраструктури як інструменту дослідження та прогнозування зростання виробництва та зменшення безробіття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок