Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ В РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІЙ ОБРЯДОВОСТІ УКРАЇНЦІВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

Загрузка...

ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ В РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІЙ ОБРЯДОВОСТІ УКРАЇНЦІВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

Назва:
ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ В РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІЙ ОБРЯДОВОСТІ УКРАЇНЦІВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет культури і мистецтв
ГОЦАЛЮК Алла Анатоліївна
УДК 398.332.41 (477.8) "19/20" (043.3)
ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ В РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІЙ ОБРЯДОВОСТІ УКРАЇНЦІВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
Спеціальність 17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м.Київ
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Поріцька Ольга Анатоліївна,
старший науковий співробітник
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім.М.Т.Рильського НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Курочкін Олександр Володимирович,
провідний науковий співробітник Українського
етнологічного центру Інституту мистецтвознавства,
фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН
України
кандидат історичних наук, доцент
Онуфрієв Олег Миколайович,
доцент кафедри соціальних дисциплін Київської академії
муніципального управління
Провідна установа: Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв
Міністерства культури і туризму України
кафедра теорії, історії та практики культури
Захист відбудеться "23" лютого 2007 р. о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 22 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мистецтвознавства, професор Деменко Б.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В культурній спадщині народів світу особливе місце належить календарним звичаям і обрядам, народним святам. Науковий інтерес до традиційної культури з метою збереження духовних цінностей, особливо в умовах прискореної урбанізації, нівелювання, уніфікації, поширення "масової культури", стає все більш актуальним. Збереження кращих традицій, духовності будь-якого етносу – це не тільки дбайливе ставлення до витоків культури, але й турбота про її розвиток у сьогоденні та майбуття кожного народу.
Особливого морально-етичного звучання набуває термін "екологія традиційної культури", який означає необхідність збереження етнічного культурного середовища не лише у масштабах одного етносу, але й усіх народів. У народних календарних обрядах відображено етнічне, соціально-політичне, історико-культурне життя народу на різних етапах розвитку. Вони були і є невід'ємною частиною культурно-побутового життя сільського і міського мешканця. Народні обряди пронизує ідея безперервності роду, забезпечення щастя, врожайності, добробуту, єдності людини з природою. Гуманістична ідея утвердження життя є домінуючою в календарних зимових обрядах і саме тим обумовлений великий інтерес молоді до народних традицій, сміхової та розважальної культури, міфології.
Вивчення календарних звичаїв і обрядів зимового циклу гуцулів Карпатського регіону доносить до нас величезну інформацію про історію світоглядних уявлень горян, морально-етичних норм, народного мистецтва, музики, народної хореографії, співу, теоретичне осмислення якої є одним з пріоритетних напрямів вивчення культурологічної науки
Оскільки народна культура гірського субетносу українців-гуцулів найкраще зберегла свої локальні традиції святкування новорічно-різдвяних свят, то вона й заслуговує на особливий науковий інтерес. Саме зимові свята відзначаються найбільш урочисто на Гуцульщині, хоч в Карпатах проживають й інші етнографічні групи, зокрема бойки та частково лемки. Свята, що приурочені до зимового сонцестояння, мають на Гуцульщині стійкі традиційні риси, які увібрали в себе основні риси соціального життя, позначені впливом основного пастушого господарсько-культурного типу, розкривають комунікативну, естетичну, морально-етичну функції звичаїв та обрядів населення в умовах гірського ландшафту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ В РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІЙ ОБРЯДОВОСТІ УКРАЇНЦІВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок