Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ В УМОВАХ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ В УМОВАХ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

Назва:
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ В УМОВАХ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Додонов Олег Володимирович
УДК 331.215.3:349.232
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ
В УМОВАХ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ
Спеціальність 08.00.07 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник – Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор економічних наук, професор
Гончаров Валентин Миколайович,
Луганський національний аграрний
університет Міністерства аграрної
політики України,
завідувач кафедри економіки праці
та соціально-трудових відносин
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, старший науковий співробітник Куліков Геннадій Тимофійович, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України (м.Київ), провідний науковий співробітник;
кандидат економічних наук Дороніна Ольга Анатоліївна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри управління персоналом і економіки праці.
Захист відбудеться “28” лютого 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “28” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, доцент С.П. Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічний розвиток економіки України та високий рівень конкурентоспроможності вітчизняних підприємств не можуть бути досягнуті без підвищення рівня продуктивності та вирішення проблем раціонального використання ресурсів, що є основою обґрунтованого зростання заробітної плати працівників. При цьому особливу роль відіграє мотивація працівників до раціонального використання ресурсів на кожній стадії виробничого циклу та на кожному робочому місці. Такий рівень мотивації може бути забезпечений за умови формування механізму винагороди праці, відповідно до якого рівень заробітної плати кожного працівника залежить від зміни рівня продуктивності та ефективності праці.
При цьому оплата праці повинна бути безпосередньо пов’язаною з ресурсозбереженням на будь-якому рівні економіки: має бути забезпечений баланс між винагородою працівників за працю та її кінцевими результатами – зміною продуктивності, раціональним використанням ресурсів та їх економією, що впливатиме на обсяги реалізації продукції (робіт, послуг), розміри доходів та прибутків. Відсутність такого механізму не стимулює працівників до підвищення продуктивності, що, в свою чергу, не дозволяє збільшити витрати на оплату праці та забезпечити обґрунтоване зростання заробітної плати.
Вищезазначене зумовлює необхідність удосконалення механізму регулювання продуктивності та оплати праці на принципах ресурсозбереження з урахуванням чинників, що впливають на розвиток суб’єктів господарювання, рівень доходів та прибутків усіх сторін соціально-трудових відносин.
Дослідженню питань продуктивності та заробітної плати присвячено праці таких вітчизняних вчених, як О. Амоша, Д. Богиня, В. Гончаров, О. Дороніна, В. Дорофієнко, А. Колот, Б. Кліяненко, Г. Куліков, Н. Лук’янченко, О. Новікова, О. Уманський та ін.; російських вчених Л. Абалкіна, М. Волгіна, Б. Генкіна, В. Зубова, Б. Мазманової, Г. Слезінгера, Р. Яковлєва; вчених – економістів далекого зарубіжжя С. Ангарссона, С.Л. Брю, Дж.М. Кейнса, М. Портера, П. Самуельсона, Д. Сінка, Я. Стіглера та інших. Разом з тим, недостатньо дослідженими залишаються питання регулювання оплати праці у взаємозв'язку з продуктивністю на основі ресурсозбереження, а саме: питання формування та розподілу витрат на оплату праці, визначення розміру заробітної плати, заохочувальних та компенсаційних виплат окремого працівника у безпосередній залежності від ступеня раціональності використання ресурсів та продуктивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ В УМОВАХ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок