Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система підтримки прийняття рішень при управлінні транспортуваннями в умовах невизначеності

Загрузка...

Система підтримки прийняття рішень при управлінні транспортуваннями в умовах невизначеності

Назва:
Система підтримки прийняття рішень при управлінні транспортуваннями в умовах невизначеності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Зінченко Іван Володимирович
УДК 519.6
Система підтримки прийняття рішень
при управлінні транспортуваннями
в умовах невизначеності
Спеціальність 05.13.03 –системи і процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Раскін Лев Григорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Богатиренко Костянтин Іванович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри колісних і гусеничних машин
кандидат технічних наук,
Васильченков Олег Георгійович,
СП ТОВ “Моніс”, м. Харків,
директор дирекції розробки
 
Захист відбудеться 29 листопада 2007 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.14 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “ 22” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ліберг І.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах усе більше важливого значення набуває управління перевезеннями. Для великих фірм, що мають мережу філій і складів, з розгалуженою та багатоелементною системою споживачів продукції, яка випускається, виникає необхідність у рішенні класичної транспортної задачі за схемою "від багатьох до багатьох". Задачі цього ж типу з'являються при управлінні перевезеннями для виробничих підприємств, які мають складну, багатокомпонентну, територіально розподільну систему підрозділів різного призначення, які беруть участь у виробництві. У такій системі щодня виникають задачі транспортувань великої кількості різних за характером вантажів (сировина, напівфабрикати, елементи готової продукції й сама ця продукція, відходи), реалізованих сукупністю різнотипних транспортних засобів. Не менш важливою є проблема управління перевезеннями за схемою "від одного до багатьох", що приводить до специфічної задачі оптимізації маршруту.
Аналіз відомих методів рішення задач оперативного управління перевезеннями дозволяє виявити ряд недостатньо пророблених серйозних проблем: по-перше, висока розмірність розв'язуваних задач, типова для схеми "постачальник - проміжні центри - споживачі"; по-друге, управління маршрутизацією в умовах, коли вхідні дані задачі неточні (наприклад, задані нечітко).
У зв'язку із цим тема дисертаційної роботи, яка присвячена розробці системи підтримки прийняття рішень при управлінні перевезеннями в умовах невизначеності, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, які були виконані в рамках дисертаційної роботи, тісно пов'язані з темами науково-дослідних робіт, які виконувалися в НТУ "ХПІ" при особистій участі здобувача як виконавця: "Розробка інформаційних моделей для реалізації процедур структурного синтезу в комп'ютерно-інтегрованих системах" (ДР № 0103U001543), "Розробка методів для системи підтримки прийняття рішень у задачах розподільної й транспортної логістики молочного виробництва" з ВАТ "Федоровське" (м. Харків, 2005 р.).
Мета та задачі дослідження. Метою дослідження є розробка структури та математичних моделей функціонування системи підтримки прийняття рішень при управлінні перевезеннями в умовах, коли вихідні дані задач визначені нечітко. Для досягнення поставленої мети в роботі були сформульовані та вирішені наступні задачі:
- розробка структури системи підтримки прийняття рішень і математичних моделей управління внутрішньозаводськими перевезеннями;
- розробка методики управління внутрішньозаводськими перевезеннями в умовах нечітко заданих вихідних даних;
- розробка математичних моделей і методик рішення задач оптимізації транспортувань за схемою "постачальник - проміжні центри - споживачі" для нечітко заданих вихідних даних;
- розробка методики рішення задачі маршрутизації за схемою "від одного до багатьох" (задачі комівояжера) високої розмірності в умовах нечітко заданих вихідних даних з використанням генетичного алгоритму.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Система підтримки прийняття рішень при управлінні транспортуваннями в умовах невизначеності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок