Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ З УРАЖЕННЯМИ СЕРЦЯ ТА БЕЗ СЕРЦЕВОЇ ПАТОЛОГІЇ

ЗАСТОСУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ З УРАЖЕННЯМИ СЕРЦЯ ТА БЕЗ СЕРЦЕВОЇ ПАТОЛОГІЇ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ З УРАЖЕННЯМИ СЕРЦЯ ТА БЕЗ СЕРЦЕВОЇ ПАТОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
БУГЕРУК Вікторія Вікторівна
УДК 616.72-002-08:615.8
ЗАСТОСУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ
ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ
З УРАЖЕННЯМИ СЕРЦЯ ТА БЕЗ СЕРЦЕВОЇ ПАТОЛОГІЇ
14.01.33 - курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі госпітальної терапії Одеського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: Юрлов Владислав Михайлович,
доктор медичних наук, професор, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії.
Офіційні опоненти: Пшетаковський Йосип Людвигович,
доктор медичних наук, професор, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клінічного відділу.
Тондій Леонід Дмитрович,
доктор медичних наук, професор, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри фізіотерапії та курортології.
Провідна установа: Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра фізіотерапії факультету післядипломної освіти, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 31 травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий 30 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, старший
науковий співробітник Г.О. Дмитрієва
 
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Реактивні артрити (РеА) в останні роки стали обєктом всебічного вивчення, що зумовлено їх значною розповсюдженістю, зростанням частоти захворювання, переважним ураженням чоловіків працездатного віку (Ільїн І.І., 1990; Fan P.T. et al., 1993; Ковальов Ю.М., 1998; Панасюк А.Ф. і співавт., 1998).
РеА, як повязане з інфекцією системне захворювання, поряд з суглобовим син-дромом супроводжується ураженнями очей, сечостатевої системи, шкіри (Ford D.K., 1989; Стерлінг Дж. Вест, 1999, Werner F. Barth et al., 1999). За даними багатьох авторів у 44 - 65 % хворих виявляються різноманітні ураження серцево-судинної системи (Cидельнікова С.М. та співавт., 1984; Collins P., 1992, Hoogland Y.T. et al., 1994).
Безсумнівним, найбільш значимим інфект-агентом на сьогодні визнають Chlamidia trachomatis [Keat A., 1990, Насонова В.А., 1994; Григорєва В.Д. та співавт., 1997). Сучасні дослідження свідчать про високу частоту асоціації реактивних артритів із змішаною хламідійно-герпесвірусною інфекцією (Джус М.Б., 1999).
Лікувальні заходи при РеА потребують етапного підходу та включають санацію осередку інфекції, ліквідацію запальної активності суглобового процесу та інших системних проявів та реабілітацію хворих. Наявність змішаних асоційованих інфекцій ускладнює тактику лікування підбором комбінованої медикаментозної терапії. Тривала антибіотикотерапія призводить до виникнення дисбактеріозів, що зменшує ефективність лікування та поглиблює поліфакторні порушення імунного гомеостазу. Накопичено певний, досить обмежений досвід використання фізичних факторів для лікування хворих на РеА переважно у вигляді локальних процедур на уражені суглоби або осередки запалення в урогенітальній системі. Дослідженню можливостей загального впливу на системні прояви захворювання на етапі відновлювального лікування за допомогою немедикаментозних засобів приділяється недостатня увага. Застосування преформованих фізичних чинників (ПФЧ), які можуть справляти виражений адаптаційно-саногенетичний ефект та відновлювати порушення імунного гомеостазу, а саме КВЧ-терапії та внутрішньовенного лазерного опромінення крові (ВЛОК), з урахуванням клінічних особливостей перебігу реактивних артритів не розроблено, що й зумовило проведення данного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕАКТИВНІ АРТРИТИ З УРАЖЕННЯМИ СЕРЦЯ ТА БЕЗ СЕРЦЕВОЇ ПАТОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок