Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА ДИСЦИПЛІНИ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА ДИСЦИПЛІНИ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА ДИСЦИПЛІНИ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Університет внутрішніх справ
Кобзін Денис Олександрович
УДК 316. 4. 066
СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА ДИСЦИПЛІНИ
В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
спеціальність 23.00.03 - соціальна структура, соціальні інститути,
соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної соціології Університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Соболєв Василь Олександрович,
Університет внутрішніх справ,
начальник кафедри прикладної соціології.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук,
Хижняк Лариса Михайлівна,
Харківський національний університет,
доцент кафедри соціології праці та управління
кандидат філософських наук
Поступний Олександр Миколайович
Харківський державний політехнічний університет
завідуючий кафедрою соціології та політології
Провідна установа: Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України, кафедра соціології.
Захист відбудеться 13.10. 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 310080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Університету внутрішніх справ.
Автореферат розісланий12.09.2000 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Гоц В. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес становлення демократичної, соціальної, правової держави в Україні, пов'язаний із формуванням громадянського суспільства, трансформацією і розвитком усіх його складових, передбачає необхідність удосконалювання всіх його інститутів. Сучасні умови життєдіяльності потребують відповідного перегляду місця, ролі і завдань багатьох із них. У першу чергу це стосується системи органів внутрішніх справ як гаранта правопорядку і стабільності в суспільстві. Сьогодні органам внутрішніх справ відводиться одна із важливих ролей у внутрішній політиці нашої держави по боротьбі зі злочинністю; забезпеченні особистої безпеки, прав і свобод громадян, гарантованих основним законом країни - Конституцією України.
Таким чином, від службової та особистої поведінки працівників правоохоронних органів значною мірою залежить характер перетворень, які відбуваються у державі, шлях розв'язання виникаючих небезпечних конфліктних ситуацій, а також захищеність прав і свобод будь-якого громадянина.
У той же час складність процесів соціальної трансформації, що відбуваються в Україні, певним чином відбивається на дисципліні органів внутрішніх справ. По-перше, змінюється саме поняття "дисципліна". Воно набуває множинного значення і розуміється суб'єктами соціальних відносин по-різному (як система правил, як індивідуальна поведінка, як дотримання умов договору і т.д.). По-друге, складові частини дисципліни в органах внутрішніх справ піддаються впливу соціальних змін, що веде до значної трансформації дисциплінованої поведінки, появи та поширення деяких форм порушення дисципліни.
Розробка проблеми дисципліни в державних інститутах важлива і з точки зору процесів управління розвитком держави. Зміна дисциплінарної поведінки в державних інститутах, безпосереднім завданням яких є соціальний контроль, не повинна відбуватися стихійно, це може призвести до соціальної нестабільності.
Проте аналіз впливу соціальних змін на дисципліну працівника ОВС на сьогодні утруднений недостатньою розробленістю цієї теми в соціологічній літературі. Незважаючи на те, що велося вивчення норм і нормативної поведінки (головним чином у зарубіжній соціологічній теорії і практиці) і дисципліни (у вітчизняних суспільних науках), сьогодні практично відсутні роботи, що вивчають зв'язок дисципліни з процесами трансформації суспільства. До соціологічного аналізу дисципліни, дисциплінованої поведінки у системі органів внутрішніх справ теж зверталися вкрай рідко. При цьому увага приділялася лише деяким чинникам і процесам, що визначають дисципліну в органах правопорядку (наприклад, правовому або матеріальному забезпеченню) без комплексного вивчення проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА ДИСЦИПЛІНИ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок