Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні і методичні основи організації професійного самовиховання майбутніх вихователів дошкільних закладів і вчителів початкових класів

Теоретичні і методичні основи організації професійного самовиховання майбутніх вихователів дошкільних закладів і вчителів початкових класів

Назва:
Теоретичні і методичні основи організації професійного самовиховання майбутніх вихователів дошкільних закладів і вчителів початкових класів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,32 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КУЧЕРЯВИЙ Олександр Георгійович

УДК 378.14.032
Теоретичні і методичні основи організації професійного
самовиховання майбутніх вихователів дошкільних
закладів і вчителів початкових класів
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий консультант – доктор психологічних наук, професор Семиченко Валентина Анатоліївна, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
– доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Бібік Надія Михайлівна, Інститут педагогіки АПН України, заступник директора;

доктор педагогічних наук, професор Артемова Любов Вікторівна, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, завідувач кафедри дошкільної педагогіки;

доктор педагогічних наук, професор Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний педагогічний університет ім. Івана Франка, проректор.
Провідна установа:
Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки початкового навчання та дошкільного виховання, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 27 листопада 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 25 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Про необхідність забезпечення демократизації, гуманізації та індивідуалізації процесу формування особистості педагога у вищих навчальних закладах та його діяльності у загальноосвітній школі йдеться в Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про вищу освіту”, Національній доктрині розвитку освіти, Державній програмі “Вчитель”.
Для якісного оновлення системи професійної підготовки вихо-ва-те-лів дошкільних закладів і вчителів початкових класів особливого значення набуває проблема загального і специфічного у підготовці майбутніх педа-гогів засобами організації професійного самовиховання. Її формулювання є наслідком зіставлення певного запиту практики і тих можливостей його задоволення, які є у педагогічній науці. У роки незалежності України з’явився новий запит суспільної педагогічної практики на фахівця, здатного як до професійного самовдосконалення, так і до створення умов для неперервного розвитку дітей дошкільного і початкового шкільного віку. Підготовка таких фахівців повинна сприяти національному відродженню.
Сьогодні дошкільним закладам і початковим школам потрібні педагоги з досвідом самоформування і саморозвитку професійних умінь організації осо-бистісно орієнтованого навчально-виховного процесу на діагностичній основі. Завдання щодо створення необхідних умов для неперервного розвитку дітей вимагає від практичних працівників систематичного удо-сконалення загальних і специфічних для педагогів суміжних ступенів освіти (дошкільного і початкового шкільного) вмінь. Наявність у випускників педа-гогічних факультетів таких умінь є важливою умовою забезпечення наступ-ності дошкільної і початкової шкільної освітніх ланок.
У той же час підготовка педагогічних кадрів у навчальних закладах різних рівнів акредитації залишається в Україні нескоординованою і недостатньо ефективною в плані формування у студентів фахової готовності на особистісно зоорієнтованій основі, розширення можливостей цього процесу за рахунок підсилення його цілісності, організації системи фахового самовдосконалення студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Теоретичні і методичні основи організації професійного самовиховання майбутніх вихователів дошкільних закладів і вчителів початкових класів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок