Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ

ІНФОКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ

Назва:
ІНФОКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
КОЛЯДЕНКО Володимир Адольфович
УДК 32.019.5
ІНФОКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одесса – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова Державного комітету зв’язку та інформатизації України
Науковий керівник:
доктор політичних наук
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія зв’язку ім. О. С. Попова,
проректор з соціально-психологічної та виховної роботи,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ГОРБАТЕНКО Володимир Павлович,
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького
НАН України, провідний науковий співробітник
доктор політичних наук, професор
НАУМКІНА Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський педагогічний університет
ім. К. Д. Ушинського, завідувач кафедри
політичних наук
Провідна установа:
Інститут політичних та етнонаціональних
досліджень НАН України, відділ теоретичних та
прикладних проблем політології (м. Київ)
Захист відбудеться “_20_”_грудня__2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можно ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “_19_”_листопада_2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Дудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обґрунтована тим, що в даний час стає очевидним перевага інформаційної складової діяльності людей над усіма її іншими формами і компонентами. Розвиток і масове поширення інформаційно-комунікаційних систем у 80-х роках ХХ ст. стало результатом неухильного розвитку технології, що, змінивши свій напрямок відповідно до бажання людини, дозволило їй рішуче вторгнутися в цілу низку незвичних областей, у тому числі політичну. У розвинених країнах сфера високих інформаційних технологій поступово стає основним джерелом економічного зростання, визначає структурні зрушення в економіці, забезпечує взаємодію між людьми, різними соціальними стратами і громадськими структурами, між громадянським суспільством і владою. Революційний розвиток інформаційної сфери впливає на формування внутрішньої і зовнішньої політики держави, призводить до необхідності постійного пристосування існуючих державних і суспільних інститутів до інновацій. Тому невипадково питання про вплив інфокомунікаційних технологій (ІКТ), що бурхливо розвиваються, на життя сучасної людини - це предмет гострих суперечок, що охоплюють не тільки фахівців в інформаційній сфері, але і політологів, соціологів, економістів.
Інфокомунікаційні технології є могутнім інструментом надзвичайно масштабних суспільних перетворень, які вносять радикальні і принципові зміни в самі різні сфери сучасного суспільства, у діяльність демократичних інститутів чи демократично обраних лідерів. У той самий час інфокомунікаційні технології поки що не тільки не реалізували цілком можливості свого соціального впливу, але і не виявили повною мірою усі свої ймовірні форми й особливості, тому, поряд з констатацією високих темпів розвитку інфокомунікаційних технологій і масштабності суспільних змін, що відбуваються в результаті цього, представляється надзвичайно важливим звернути увагу на неоднозначний характер політичних наслідків розвитку ІКТ. Також залишається багато в чому незрозумілим характер змін, що у результаті впровадження інфокомунікаційних технологій у повсякденне життя відбуваються в сфері соціальних зв'язків індивіда.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Проблематика дисертаційного дослідження зв'язана з розробкою планової наукової теми “Людина в світі духовної культури (методологічні, соціокультурні та політичні аспекти)” (номер державної реєстрації 0198U007485), що здійснюється кафедрою політології Одеської національної академії зв'язку ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок