Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ ДІЕЛЬКОМЕТРІЇ В ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІООБ'ЄКТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

СИСТЕМИ ДІЕЛЬКОМЕТРІЇ В ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІООБ'ЄКТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
СИСТЕМИ ДІЕЛЬКОМЕТРІЇ В ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІООБ'ЄКТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА імені Петра Василенка
Мунтян Володимир Олексійович
УДК 631.371:612.317
СИСТЕМИ ДІЕЛЬКОМЕТРІЇ
В ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТЕХНОЛОГІЯХ
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІООБ'ЄКТІВ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2007


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Економічна стабільність України залежить від кількості і якості продукції в промисловості і сільському господарстві. За роки незалежності України середня врожайність рослин знизилась на 20 - 25 % з-за зменшення використання мінеральних добрив у 4 - 5 разів, у 2 рази способів захисту рослин, а тваринництво стало збитковою галуззю з еквівалентом до 2 млрд. доларів США у рік. Кризовий стан в сільськогосподарському виробництві вимагає невідкладних заходів, пов'язаних із створенням нових електротехнологій на основі обробки біооб'єктів інформаційними ЕМП, з метою стимулювання їх продуктивності. Одним з шляхів рішення цієї проблеми є застосування спеціальних автоматизованих систем радіохвильового контролю для оцінки стану біооб’єктів, що знаходяться під впливом ЕМП.
Слід зазначити, що рішення проблеми, пов'язаної з оцінкою механізмів біологічної дії інформаційних ЕМП, можливо на основі методу діелектричної радіоспектроскопії. В той же час, відсутність теоретичних і практичних досліджень, пов'язаних із створенням пристроїв радіохвильового контролю біооб'єктів на основі методу діелектричної радіоспектроскопії і способів їх застосування для оцінки механізмів біологічної дії ЕМП, робить проблематичною постановку питання про створення нових ресурсозберігаючих електротехнологій в сільському господарстві, а також якісних матеріалів в промисловості.
Актуальність теми. У рішенні загальнодержавної проблеми підвищення якості і кількості продукції в сільському господарстві важливу роль грають методи і засоби радіохвильового контролю біооб'єктів.
У сільському господарстві методи радіохвильового контролю біооб'єктів сприяють створенню нових електротехнологій, здатних змінити спосіб виробництва продукції, підвищити її кількість і якість. Створення нових електротехнологій пов'язане з використанням низькоенергетичних ЕМП для дії на біологічні об'єкти з метою підвищення врожайності зернових культур і зміни термінів дозрівання, лікування тварин, боротьби з комахами.
Застосування низькоенергетичних ЕМП в сільськогосподарському виробництві пов'язане з найменшими витратами енергії при максимальному впливі на інформаційні процеси життєдіяльності біооб'єктів, які залежать не від величини енергії випромінювання, що діє на них, а від відповідних модуляційно-часових і частотних параметрів електромагнітного поля, конкретних для кожного біооб'єкту з урахуванням стимулюючого або інгібіруючого ефекту. Актуальність даних досліджень підтверджується роботами за кордоном, які пов'язані з цілеспрямованим дослідженням інформаційної дії ЕМП не тільки на тварин і рослини, але й на людину у військових цілях для отримання негативного впливу.
Попередні теоретичні й експериментальні дослідження показали, що бажана зміна ходу інформаційних процесів в біологічному об'єкті можлива тільки при оптимальному поєднанні параметрів електромагнітного поля, що впливає на них (частота, щільність потоку потужності, модуляція).
Визначити оптимальні параметри ЕМП з використанням загальноприйнятих методів досить важко і, крім того, для їх визначення потрібні інтервали часу, що обчислюються роками.
Із сказаного витікає, чому численні реальні ефекти в сільському господарстві, що одержують методом випадкових проб, не можуть дати оптимальних, статистично достовірних даних, служити основою для теоретичних побудов, не мають достатньої повторюваності і, отже, не знаходять широкого застосування в практичній діяльності. Одним з шляхів рішення цієї проблеми є розробка автоматизованих систем неруйнівного контролю біооб'єктів, що знаходяться під впливом ЕМП.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СИСТЕМИ ДІЕЛЬКОМЕТРІЇ В ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІООБ'ЄКТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок