Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕФЕКТНА СТРУКТУРА, ЯВИЩА ПЕРЕНОСУ, ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ І РАДІАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕСТЕХІОМЕТРИЧНИХ ГЕТЕРОСИСТЕМ

Загрузка...

ДЕФЕКТНА СТРУКТУРА, ЯВИЩА ПЕРЕНОСУ, ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ І РАДІАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕСТЕХІОМЕТРИЧНИХ ГЕТЕРОСИСТЕМ

Назва:
ДЕФЕКТНА СТРУКТУРА, ЯВИЩА ПЕРЕНОСУ, ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ І РАДІАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕСТЕХІОМЕТРИЧНИХ ГЕТЕРОСИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сунцов Олексій Миколайович
УДК 621.38
ДЕФЕКТНА СТРУКТУРА, ЯВИЩА ПЕРЕНОСУ, ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ І РАДІАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕСТЕХІОМЕТРИЧНИХ ГЕТЕРОСИСТЕМ
І
Спеціальність: 01.04.10 – Фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Запоріжжя – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України, Донецькому інституті залізничного транспорту Міністерства транспорту України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Милославський Олександр Григорович, Донецький національний університет, декан фізичного факультету, професор кафедри фізики твердого тіла і фізичного матеріалознавства.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Стиров Владислав Володимирович, завідувач кафедри загальної фізики Приазовського державного технічного
університету ( м. Маріуполь) ;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Яновський Олександр Сергійович, завідувач кафедри твердотільної електроніки та мікроелектроніки Запорізького державного університету.
Провідна організація: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, проблемна лабораторія
іонних процесів.
Захист відбудеться 29.12.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.17.051.04 у Запорізькому державному університеті за адресою:
69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Запорізького державного
університету.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою , прохання надсилати за вказаною адресою на ім’я вченого секретаря спеціалізованої вченої ради .
Автореферат розісланий 27.11.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.17.051.04
кандидат фізико-математичних наук, доцент Меняйло В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даний час задача створення нових матеріалів і технологій є надзвичайно актуальною. В останні роки приділяється значна увага дослідженням впливу дефектів кристалічної структури на фізичні властивості перспективних нестехіометричних напівпровідникових з'єднань з метою цілеспрямованої зміни їхніх фізичних властивостей. До таких матеріалів належать , , і тверді розчини . Кварц ( )
є одним із ключових з'єднань у вивченні властивостей силікатів і оксидів. Його кремнієво-кисневий тетраедр зберігається при переході з кристалічного в аморфний стан. широко використовується в опто- і акустоелектроніці і, незважаючи на значну увагу дослідників до нього, його властивості недостатньо вивчені, особливо не з'ясовано вплив міжвузловинного кисню на формування фізичних властивостей. У прикладній люмінесценції , і тверді розчини грають таку ж роль, як германій і кремній у напівпровідниковій електроніці [1]. На їхній основі створюється безліч люмінофорів, люмінесціювальних плівок і монокристалів. На даний час існує мало відомостей про роль політипних структур, власних дефектів і домішок у формуванні фізичних властивостей зазначених з'єднань. Наші дослідження технології виготовлення люмінофорів у НПО Люмінофор (м. Ставрополь) показали, що кисень завжди присутній у домішці, що істотно впливає на властивості промислових люмінофорів. Ці результати погоджуються з дослідженнями Інституту кристалографії (м. Москва), в яких відзначено, що дослідники не приділяють присутності кисню належної уваги. У кращому випадку кисню приписують ту чи іншу смугу в спектрі люмінесценції, не звертаючи уваги на невідповідність своїх результатів з літературними даними або в гіршому випадку взагалі через складність не згадують про кисень. У даній роботі ці питання обговорюються з погляду теорії розупорядкування кристалів, що розвивається нами на випадок їхнього легування по аніонній підрешітці більш електронегативним компонентом .
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до координаційного плану науково-дослідних робіт кафедри фізики твердого тіла і фізичного матеріалознавства Донецького національного університету “Фізичні процеси на поверхні твердих тіл і тонких плівок, розробка основ і створення аналітичної бази нанотехнологій” (наказ Міністерства освіти України від 31.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ДЕФЕКТНА СТРУКТУРА, ЯВИЩА ПЕРЕНОСУ, ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ І РАДІАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕСТЕХІОМЕТРИЧНИХ ГЕТЕРОСИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок