Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДРОДЖЕННЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ КРИМСЬКИХ ТАТАР НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (1991-2001 рр.)

ВІДРОДЖЕННЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ КРИМСЬКИХ ТАТАР НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (1991-2001 рр.)

Назва:
ВІДРОДЖЕННЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ КРИМСЬКИХ ТАТАР НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (1991-2001 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харкiвський нацiональний унiверситет ім. В.Н. Каразiна
ЛАТИШЕВА Олена Володимирівна
УДК 94:[37+008](477.75)“1991/2001”
ВІДРОДЖЕННЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ КРИМСЬКИХ ТАТАР
НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
(1991-2001 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харкiв – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському науковому центрі (м. Сімферополь) Національної Академії наук України та Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: – доктор історичних наук, професор
Ганкевич Віктор Юрійович,
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського,
професор кафедри історії України та допоміжних
історичних дисциплін
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович,
Національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри історії державності України
– кандидат історичних наук, доцент
Хаялі Рустем Ізетович,
Інститут української археографії
та джерелознавства ім. М.С. Грушевського
НАН України, науковий співробітник
Провідна установа: – Донецький національний університет (кафедра історії України), Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 22 жовтня 2004 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харкiвського національного університету ім. В.Н. Каразiна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV - 65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського нацiонального університету ім. В.Н. Каразiна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 17 вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період становлення незалежної Української держави, в Автономній Республіці Крим відбувається відновлення всіх сфер громадського життя. Ці процеси пов’язані також з поверненням і облаштуванням раніше депортованих громадян, зокрема кримських татар.
Одним із нагальних завдань облаштування кримських татар в Україні є відродження освіти та культури. Мається на увазі відродження кримськотатарської школи, бібліотечної справи, засобів масової інформації та видавництва, театрального й музично-танцювального мистецтва, музейної справи. Не викликає сумнівів той факт, що відродження системи освіти рідною мовою, національної культури є вирішальним чинником на шляху інтеграції кримських татар в українське суспільство. Одночасно культурна інтеграція кримських татар в українське суспільство – це поліфункціональна науково-теоретична проблема.
У цьому процесі значна роль належить державним органам влади всіх рівнів, а також громадським організаціям, об'єднанням і творчим колективам. Дослідницька робота й систематизація наявного досвіду державної політики та ролі громадських і міжнародних організацій дасть можливість підбити підсумки виконаної роботи, виявити недоліки, скорегувати програму взаємодії різних структур у розв’язанні наболілих проблем, пов’язаних із відродженням освіти, культури й мистецтва кримських татар. Таким чином, викладена вище проблема є актуальною і свідчить про необхідність наукового вивчення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах наукової теми лабораторії з вивчення історії кримських татар Кримського наукового центру Національної Академії Наук України та Міністерства освіти і науки України – "Кримські татари у поліетнічному оточенні та у контексті розвитку мусульманської спільності народів" (номер держреєстрації 0103U004567).
Об'єкт дослідження – вивчення інтеграції репатрійованих кримських татар в сучасне українське суспільство.
Предмет дослідження – процес відродження освіти та культури кримських татар на сучасному етапі.
Хронологічні рамки дисертаційного дослідження охоплюють період з 1991 р. по 2001 р., тобто перше десятиліття незалежної України.
Територіальні рамки дослідження – в межах Автономної республіки Крим.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВІДРОДЖЕННЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ КРИМСЬКИХ ТАТАР НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (1991-2001 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок