Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами

Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами

Назва:
Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЕЛЕНЬКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК [656.08:662.75]:502/504
Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами
21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії та інженерної екології Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Плахотник Володимир Миколайович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна,
завідувач кафедри хімії та інженерної екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бойченко Сергій Валерійович,
Національний авіаційний університет,
кафедра екології та дизайну
доктор технічних наук, професор
Шмандій Володимир Михайлович,
Кременчуцький державний політехнічний університет, завідувач кафедри екології
Провідна установа: Національний технічний університет
України "КПІ", м. Київ (НТУУ "КПІ")
Захист відбудеться 17.05.2005 р. о 19 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.09 в Національному авіаційному університеті за адресою: пр-т Космонавта Комарова, 1, 03058,
м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного авіаційного університету (пр-т Космонавта Комарова, 1, 03058, м. Київ).
Автореферат розісланий 15.04.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої
ради Сокольський Г.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами виникла одночасно з початком використання людиною природної вуглеводневої сировини, а можливо і раніше, тому, що джерелом забруднення можуть бути і природні емісії нафти. У різноманітних публікаціях провідні спеціалісти визнають, що загальні світові втрати нафти в процесі її транспортування складають біля 2% обсягу нафтовидобування. Втрати нафтопродуктів на складах ПММ, нафтобазах, підприємствах нафтопереробки офіційно не повинні перевищувати 3% обігу, в дійсності ж вони значно більші. В результаті такого роду явищ практично під будь-яким об'єктом, пов'язаним із видобуванням, переробкою, транспортуванням, збереженням, реалізацією нафти і нафтопродуктів, утвориться зона забруднення ґрунтів і підземних вод різноманітними вуглеводнями нафтового ряду. Процес проникнення рідких вуглеводнів у ґрунт, їхнє переміщення як по вертикалі, так і по горизонталі, так само як і процеси, що проходять з ними в ході міграції, досить складні і все ще недостатньо вивчені.
Нафтопродукти є одними з найбільш розповсюджених вантажів, що транспортуються по залізницях. Як показує статистика, транспортні аварії, які супроводжуються значними розливами нафтопродуктів, зустрічаються достатньо часто і створюють серйозну загрозу для навколишнього середовища. З цієї причини оцінка впливу таких аварій на довкілля і розробка рекомендацій по усуненню їхніх наслідків є одним із пріоритетних напрямків транспортної екології та створення системи екологічної безпеки регіонів. Існуючі методи ліквідації екологічних наслідків аварій з нафтопродуктами дуже недосконалі і практично не призводять до мінімізації впливу аварій на довкілля. Хоча нафтопродукти не відносяться до речовин високої токсичності, при їхньому впливі на ґрунти відбуваються істотні порушення ґрунтових біоценозів, загибель мікроорганізмів, блокування водно-сольових обмінів із корінням рослин і т.п. Немаловажними є також факти значних втрат нафтопродуктів як енергоносіїв, що особливо актуально для України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з планами робіт комісії з транспортної політики, екології та комбінованих перевезень Організації співдружності залізниць (підтема № 3.1 “Розробка організаційних заходів і технічних рішень по ліквідації екологічних наслідків аварійних ситуацій під час перевезення небезпечних вантажів”), договірною науково-дослідною роботою № 51.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок