Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛІЗМ ЯК СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТІЇ

ІНДИВІДУАЛІЗМ ЯК СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТІЇ

Назва:
ІНДИВІДУАЛІЗМ ЯК СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ШЕВЧЕНКО ЗОЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 17.024.1
ІНДИВІДУАЛІЗМ ЯК СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТІЇ
09.00.03 – Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Богданов Володимир Семенович,
Черкаський навчальний центр Одеської
національної юридичної академії,
директор;
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень при
Президентові України,
завідувач відділу етнополітики;
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
кафедра філософії,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться „30” січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України, 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „15” грудня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Об’єктивне осмислення проблеми індивідуалізму є особливо актуальним і важливим для українського суспільства, яке намагається подолати наслідки тоталітарного минулого і продовжувати власний розвиток у напрямку поєднання ідей демократії та принципів істинного індивідуалізму.
Гострота актуальності означеної проблеми посилюється і тим, що індивідуалістичні настрої властиві кожній людині без виключення. Тому сучасні соціальні перетворення не можуть пройти непомітно і безболісно. Оптимізація означеного процесу є необхідною і важливою задачею, вирішення якої стоїть перед сучасною українською державою. Саме держава повинна шляхом регулювання соціальних відносин знешкоджувати деструктивний та десолідаризуючий вплив крайніх проявів індивідуалізму, спрямовуючи його в русло раціональної, осмисленої мотивації подій, вчинків та звершень індивіда. Соціальне середовище, як один з головних креативних чинників особистості, має ненав’язливо формувати інтереси і пріоритети індивіда, які б не суперечили інтересам інших індивідів або суспільства в цілому. Для запобігання конфлікту між інтересами індивідуальними та суспільними індивід повинен знаходити з боку суспільства підтримку для власного “Я” та особистої волі. Усе це можливе за коректної політики держави в соціально-економічній, правовій та інших сферах життєбуття людини.
Найбільш продуктивним шляхом дослідження феномена індивідуалізму у соціальному контексті є звернення до соціальної філософії, за науковими надбаннями якої можливо встановити найбільш оптимальні шляхи органічного впровадження нових для України індивідуалістичних принципів на тлі глобальних суспільних перетворень.
Найбільшої уваги та найбільшого ступеня популярності і розробленості проблема індивідуалізму набула на Заході. Принцип індивідуалізму є частковим об’єктом дослідження на соціально-психологічному, соціально-економічному, соціально-політичному, культурологічному, соціологічному, морально-етичному рівнях в працях таких відомих мислителів, як К.-О. Апель, А. Камю, Ле Бон, С. Московічі, Ф. Ніцше, Х. Ортега-і-Гассет, Ж.-П. Сартр, Г. Тард, Е. Тоффлер, Е.Фромм, В. Хьосле, М. Штірнер, К. Юнг, К. Ясперс та ін. Найбільш повного аналізу проблема індивідуалізму набула у монографії Л.Дюмона „Есе про індивідуалізм”, статті Ф.Гаєка „Індивідуалізм істинний і хибний” та праці Ж.Липовецькі „Есе про сучасний індивідуалізм”.
Процеси суспільної реорганізації зумовили посилений інтерес до проблеми індивідуалізму як до соціологічного явища і в країнах пострадянського простору, зокрема в дослідженнях К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛІЗМ ЯК СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок