Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛЮВАННЯ ТА РІЗЬБЛЕННЯ У ХУДОЖНІЙ СИСТЕМІ ОЗДОБЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНОЇ САКРАЛЬНОЇ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ XVII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ПРОФІЛЮВАННЯ ТА РІЗЬБЛЕННЯ У ХУДОЖНІЙ СИСТЕМІ ОЗДОБЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНОЇ САКРАЛЬНОЇ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ XVII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ПРОФІЛЮВАННЯ ТА РІЗЬБЛЕННЯ У ХУДОЖНІЙ СИСТЕМІ ОЗДОБЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНОЇ САКРАЛЬНОЇ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ XVII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти України
Львівська академія мистецтв
БОЛЮК ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 745.511; .54(477.8)
ПРОФІЛЮВАННЯ ТА РІЗЬБЛЕННЯ
У ХУДОЖНІЙ СИСТЕМІ ОЗДОБЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНОЇ
САКРАЛЬНОЇ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
XVII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
17.00.06 – декоративне і прикладне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ЛЬВІВ–2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі народного мистецтва
Інституту народознавства Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства,
старший науковий співробітник,
завідувач відділом народного мистецтва
Інституту народознавства НАН України
СТАНКЕВИЧ Михайло Євстахович
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
професор кафедри історії та теорії
архітектури Державного університету
«Львівська політехніка»
БОДНАР Олег Ярославович
кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри дизайну
Українського державного
лісотехнічного університету
ОДРЕХІВСЬКИЙ Роман Васильович
 
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України,
відділ народного мистецтва
Захист відбудеться "18" лютого 2000 року о "14" годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради у Львівській академії мистецтв за адресою:
79011, Львів, вул.Кубійовича, 38
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської академії мистецтв.
Автореферат розісланий "18" січня 2000 року
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І.В.ГОЛОД


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Профілювання й різьблення в українському народному будівництві займають одне з провідних місць у вирішенні дерев’яної архітектурної пластики, несуть емоційно-чуттєвий вплив, формують художню виразність будівлі. Народні майстри-будівничі використовували композиційні прийоми, враховуючи переспективно-візуальні закономірності, для надання дерев’яній споруді неповторного звучання. У результаті архітектурний витвір ставав духовним та матеріальним надбанням українського народу.
До кінця XX ст. збереглась незначна частина пам’яток народної сакральної архітектури. Назавжди втрачено безліч шедеврів дерев’яного будівництва, що містять зразки профільованого та різьбленого оздоблення. Причина, що призвела до втрати монументальних будівель, а отже їхнього художнього оздоблення, об’єднує в собі ряд природних, історичних, соціальних та політичних факторів. Вони й сьогодні несуть загрозу для існування пам’яток народного будівництва, а тому виникла гостра необхідність комплексного вивчення важливого мистецького явища в українській дерев’яній сакральній архітектурі, а саме – профілювання та різьблення, що підтверджує актуальність теми.
Актуальність дослідження профілювання та різьблення у художній системі оздоблення українського сакрального будівництва обумовлюється переліком основних обставин:–
вищезазначені техніки художнього деревообробництва, незважаючи на їх важливі декоративний, естетичний аспекти, не стали предметом усебічного аналізу в мистецтвознавстві;–
дослідницькі праці, присвячені дерев’яній церковній архітектурі, здебільшого висвітлювали планувально-просторову структуру об’єкту, надаючи архітектурному оздобленню марґінальних позицій;–
проблематика профілювання та різьблення у народному сакральному будівництві залишається невизначеною й недостатньо розглянутою; відсутнє обґрунтування технік художнього деревообробництва, застосованих на конструктивних елементах церков та дзвіниць;–
зразки оздоблення архітектурних деталей необхідно розглядати у контексті комплексного творчого підходу в монументальному мистецтві;–
оздоблення архітектурних елементів, яке залучено до наукового обігу, не мають належного використання у сучасній будівельній практиці.
Зв’язок роботи з науковими програмами виражений у розв’язанні одного із завдань теми «Генезис, історія і теорія сакрального мистецтва українців» (шифр 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОФІЛЮВАННЯ ТА РІЗЬБЛЕННЯ У ХУДОЖНІЙ СИСТЕМІ ОЗДОБЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНОЇ САКРАЛЬНОЇ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ XVII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок