Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ЦЕНТРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ЦЕНТРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ЦЕНТРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вінницький національний технічний університет
Камінський Андрій Вячеславович
УДК 621.316.1: 519.816
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ЦЕНТРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
05.14.02 – “Електричні станції, мережі і системи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Мокін Борис Іванович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електромеханічних систем
автоматизації
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Варецький Юрій Омелянович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри електричних систем і мереж
кандидат технічних наук, доцент
Нагул Володимир Іванович
Південно-Західна електроенергетична система,
відособлена структурна одиниця Державного
підприємства Національна енергетична компанія
“Укренерго”, м. Вінниця,
начальник виробничо-технічної служби
Провідна установа: Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
кафедра електричних мереж та систем,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25 червня 2004 р. о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.052.05 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий "21" травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Зелінський В. Ц.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день практично відсутні методи проектування систем електропостачання (СЕП), які б узгоджували процеси розв’язування окремих підзадач проекту з метою отримання оптимального проекту в цілому. Існуючі методи дозволяють знайти оптимальні розв'язки окремих підзадач проектування, але не гарантують того, що сукупність таких розв'язків утворить оптимальний розв'язок по системі в цілому або буде достатньо близькою до нього. Тому актуальними є розробка методів узгодження процесів розв'язування окремих проектних підзадач між собою на основі системного підходу та з'ясовування умов, за яких розв'язки цих підзадач забезпечать оптимальність проекту в цілому.
Можливості сучасних універсальних широко розповсюджених систем автоматизованого проектування (САПР), таких як Matlab, Mathcad, Excel, є достатніми для розв'язування широкого кола задач, для яких вони дають змогу відмовитися від створення спеціальних математичних методів розв'язання, а відповідно і необхідності написання спеціалізованих програм реалізації таких методів. Необхідність та доцільність розробки нових спеціалізованих методів, алгоритмів та програм для розв’язування тієї чи іншої задачі проектування СЕП не викликає сумніву тільки в тому випадку, коли ця задача не може бути розв’язана засобами, які надають існуючі САПР. Тому доцільною є розробка комп’ютерних моделей задач проектування систем електропостачання в середовищі саме таких САПР з максимальним використанням можливостей цих систем та інтегруванням за необхідності в їх середовище нових спеціалізованих методів та програм розв’язування окремих проектних підзадач.
Відомі результати досліджень задачі оптимального вибору перерізів ліній електропередач, в яких автори, базуючись на методі економічних інтервалів струму дійшли до висновку щодо можливості існування таких перерізів ліній, які залишаються неоптимальними за будь-яких значень струму в цих лініях. Актуальним є теоретичне обґрунтування таких ситуацій з позицій теорії прийняття рішень та дослідження умов, за яких перерізи ліній будуть залишатись неоптимальними за будь-якого навантаження та довільної комбінації будь-яких інших параметрів цієї задачі. Це дасть можливість уникнути стандартизації та використання в проектах елементів систем електропостачання з такими характеристиками, які не дозволять їм бути оптимальними не тільки за деяких заданих умов, але й ні за яких інших умов в майбутньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ЦЕНТРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок