Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геометричне моделювання коливань багатоланкових маятникових механічних систем

Геометричне моделювання коливань багатоланкових маятникових механічних систем

Назва:
Геометричне моделювання коливань багатоланкових маятникових механічних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,38 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
АДАШЕВСЬКА Ірина Юріївна
УДК 514.18
 
Геометричне моделювання
коливань багатоланкових маятникових механічних систем
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович,
професор кафедри пожежної і
аварійно-рятувальної техніки,
Академія цивільного захисту України
(м. Харків)
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Ванін Володимир Володимирович,
завідувач кафедри нарисної геометрії,
інженерної та комп’ютерної графіки,
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут” (м. Київ)
- кандидат технічних наук, доцент
Гнатушенко Володимир Володимирович,
доцент кафедри електронних засобів телекомунікацій,
Дніпропетровський національний університет
(м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: Донецький національний технічний університет,
кафедра нарисної геометрії
і комп’ютерної графіки,
Міністерства освіти і науки України,
(м. Донецьк)
Захист відбудеться " 21 " вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31
Автореферат розісланий " 18 " серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | В.О. Плоский
АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Маятникові коливальні системи широко застосовуються в машинах і механізмах, наприклад, у сільськогосподарських молотарках, у гасителях вібрацій та різноманітних заспокоювачів, у вібро –устаткуванні, у церковних дзвонах, у морських бакенах, розважальних атракціонах, тощо. Дослідженням цих систем займаються фахівці багатьох областей точних наук: теоретичної механіки, теорії машин і механізмів, прикладної й обчислювальної математики, і т.п. На ефективність функціонування перерахованих пристроїв істотно впливають їх експлуатаційні параметри, у тому числі і пов’язані з їх геометричною формою. Особливо це стосується багатоланкових маятникових механічних систем. При дослідженні цього різновиду пристроїв бажано було б унаочнити взаємне положення окремих ланок маятника у певні моменти часу, а також передбачити варіанти нестійкості (хаотичності) коливань. Ці два питання можуть стати предметом дослідження прикладної геометрії, адже взаємне положення ланок маятника можна унаочнити із застосуванням комп’ютерної анімації, а варіанти хаотичності коливань можна дослідити за допомогою спеціальних графічних зображень – фазових портретів коливань.
З позицій прикладної геометрії ці два питання виявились у ще не зайнятій науковій ніші. Звідси стає зрозумілою актуальність обраної теми досліджень, яка полягає в розробці алгоритмічного забезпечення програм геометричного моделювання багатоланкових механічних маятникових коливань вантажів, та вивчення цього процесу засобами унаочнення у часі фазових портретів і анімаційного моделювання положень ланок маятникових коливальних систем.
Маятникові механізми, як динамічні системи, розглядалися у роботах Є.І.Бутікова, В.С.Аніщенка, А.Л.Фрадкова, В.В.Козлова, Г.М.Яковенка, С.В.Кузнецова, Б.А.Мартинова, А.В.Борисова, О.М.Кисельова та ін. Геометричне моделювання складних за формою об’єктів як результату їх профілювання за певними законами належать до головних напрямків розвитку прикладної геометрії та інженерної графіки. Однак проведені дослідження не дозволили створити інформаційне забезпечення геометричного моделювання фазових портретів і анімаційного моделювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Геометричне моделювання коливань багатоланкових маятникових механічних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок