Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретико-методичні засади формування системи страхування екологічних ризиків

Теоретико-методичні засади формування системи страхування екологічних ризиків

Назва:
Теоретико-методичні засади формування системи страхування екологічних ризиків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Віленчук Олександр Миколайович
Удк 368:574(477)
Теоретико-методичні засади формування системи страхування екологічних ризиків
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього
середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
Ходаківський Євгеній Іванович,
Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України
професор кафедри економіки АПК
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуючий відділом використання і охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Навроцький Степан Аркадійович, Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки УААН”, старший науковий співробітник відділу фінансово-кредитної і податкової політики.
Провідна установа:
Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, кафедра земельних відносин і технологічних дисциплін.
Захист відбудеться 27 вересня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “18” серпня 2004 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Коваль Я. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальший соціально-економічний поступ в Україні багато в чому залежить від досягнення прийнятного рівня техногенно-екологічної безпеки та забезпечення самовідтворення навколишнього природного середовища в умовах посиленого антропогенного навантаження на елементи довкілля, що обумовлено постійним зростанням різносторонніх потреб людини, бурхливим розвитком науково-технічного прогресу. В останні роки, за офіційними даними, питома вага відносно чистих територій в Україні складає лише 7від загальної площі, умовно чистими визнано близько 8земель, а малозабрудненими – 15Решта понад 70становлять території з небезпечними для людини умовами життєдіяльності, при цьому 1,7загальної площі країни віднесені до категорії “території з екологічного лиха”. Особливо це стосується зони відчуження, що виникла внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, прилеглих до неї територій, а також окремих регіонів східної і західної України. Загострення проблем сучасної цивілізації відбувається на фоні погіршення якості довкілля, що потребує подальших розробок форм та методів зменшення негативного впливу на оточуюче середовище, а також удосконалення та впровадження сучасного фінансового інструментарію природокористування.
Через неврегульованість механізму економічної відповідальності суб’єктів господарювання, особливо підприємств з підвищеною небезпекою – винуватців аварій, держава бере на себе асигнування значних бюджетних коштів на подолання негативних екологічних явищ. У вирішенні цих проблем особливої актуальності набуває розробка та впровадження дійової системи екологічного страхування практично в усіх галузях народного господарства, і, зокрема, в аграрній сфері. Недостатність використання потенціалу страхування як потужного інструментарію управління та запобігання екологічним ризикам, а також відсутність належного страхового захисту юридичних осіб та громадян в умовах забруднення навколишнього природного середовища визначило вибір теми дисертації.
Вагомий внесок у дослідження проблем загрози екологічної безпеки в світлі вирішення еколого-економічних питань природокористування внесли такі вітчизняні та зарубіжні вчені як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Теоретико-методичні засади формування системи страхування екологічних ризиків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок