Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ СПЕЦІАЛІСТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ СПЕЦІАЛІСТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ СПЕЦІАЛІСТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
БРАНІЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 349.42: 63.007.2
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ
СПЕЦІАЛІСТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного, земельного та екологічного права Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Янчук Василь Зіновійович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права, академік АПрН України.
Офіційні опоненти –
доктор юридичних наук, професор Статівка Анатолій Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри аграрного права;–
кандидат юридичних наук, доцент Земко Алла Михайлівна, Луцький державний технічний університет, доцент кафедри філософії.
Провідна установа – Одеський юридичний інститут Харківського Національного університету внутрішніх справ, кафедра цивільного та трудового права, Міністерство внутрішніх справ України, м. Одеса.
Захист відбудеться 23 червня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 16 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Спасибо-Фатєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конституція України проголосила її демократичною державою, визнавши при цьому людину найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Це зумовлює необхідність дослідження прав і обов’язків спеціалістів сільського господарства через призму конституційних прав і свобод людини і громадянина.
Загальновідомо, що продовольча безпека є пріоритетним напрямом діяльності держави поряд з геополітичною, економічною, енергетичною безпекою нашої країни. Особливу роль у вирішенні цього питання відіграє сільське господарство як складова частина економіки України. Ефективність сільськогосподарського виробництва залежить не тільки від природних, кліматичних та інших умов, а, насамперед, від його кадрового забезпечення, тобто від спеціалістів сільського господарства. Принципові зміни в суспільстві, викликані зміною державного устрою та переходом до ринкової економіки, впровадження на селі нових форм господарювання спричинили також і зміни у правовому становищі працівників сільського господарства, в тому числі і спеціалістів сільського господарства, що потребує негайного дослідження.
За період незалежності України теоретичні розробки в галузі аграрного права були спрямовані на дослідження правового становища нових форм господарювання на селі. Однак не торкнулися дослідження правового становища працівників сільського господарства і, відповідно, теоретичного осмислення діяльності спеціалістів сільського господарства в умовах ринкової економіки.
За останні роки спостерігається відтік спеціалістів сільського господарства. Плинність серед зазначеної категорії працівників сягнула 31 відсотка. У молодих фахівців, які отримали сільськогосподарські спеціальності, відсутнє бажання працювати за спеціальністю. Серед чинників, що впливають на зазначені процеси, можна виділити як політичні (відсутність єдиної державної політики, спрямованої на підвищення ролі спеціалістів при веденні сільськогосподарського виробництва), економічні (серед усіх галузей економіки України середня заробітна плата в сільському господарстві найнижча), так і соціальні (відсутність на селі закладів культури, медичних закладів, дошкільних освітніх закладів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ СПЕЦІАЛІСТІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок