Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ОПТИМІЗАЦІЯ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,80 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Вакуленко Світлана Миколаївна
УДК 316.356.2:323.2
ОПТИМІЗАЦІЯ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ
В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 22.00.04 — спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат соціологічних наук доцент
Яковенко Тетяна Володимирівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри соціології управління та соціальної роботи
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук професор
Пилипенко Валерій Євгенович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник відділу економічної соціології
кандидат філософських наук доцент
Лантух Алла Павлівна,
Харківський державний медичний університет,
доцент кафедри філософії, соціології
та медичної соціології
Захист відбудеться 5 жовтня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія 2-49).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа свободи, 4).
Автореферат розісланий 4 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальні зміни, характерні для кінця ХХ — початку XXI століть, не могли не позначитися на соціальному інституті сім’ї, усіх сферах шлюбно-сімейного життя. Генеральним напрямком трансформації сім’ї як соціального інституту є перехід від панування традиційних цінностей і переважання однієї моделі сім’ї до демократизації шлюбно-сімейних норм та плюралізму сімейних форм; від домінування зовнішніх стосовно сім’ї та індивіда форм соціального контролю до зміщення регуляторів поведінки в сім’ю, на рівень індивіда. Сучасна українська сім’я, відкрита до глобальних впливів, водночас змушена адаптуватися до соціально-економічних та політичних змін. Отже, формування сімейної політики потребує соціологічного забезпечення з урахуванням нових економічних, соціальних, політичних умов, світоглядних позицій, що склалися в сучасному українському суспільстві.
Нинішній стан сім’ї та шлюбу як соціальних інститутів дослідники оцінюють суперечливо. Одні інтерпретують його як свідчення кризи інститутів сім’ї та шлюбу, інші розглядають як наслідок трансформацій, що відбуваються з цими інститутами. Для високорозвинутих країн актуальним у контексті сімейної політики є визначення міри автономності сімейної сфери життя. В економічно розвинутих країнах надається також певна допомога малозабезпеченим сім’ям — допомога на дітей, податкові та інші пільги сім’ям із дітьми тощо. Що ж до України, то в сучасних соціально-економічних умовах у контексті сімейної політики першочергового значення набуває підтримка соціально вразливих категорій сімей. Концентрація зусиль у цьому напрямі зумовлена не тільки незадовільним адаптаційним потенціалом таких сімей, але й специфічністю їх проблем. Для того, щоб допомагати окремим сім’ям, підтримувати їхні зусилля в подоланні негараздів, що неминуче виникають у їхній життєдіяльності, створюється система надання соціальних послуг сім’ям.
У зв’язку з цим нагальною потребою є пошук і створення механізмів ефективної взаємодії різних установ та організацій для забезпечення різнобічної та комплексної допомоги тим сім’ям, які її потребують. В умовах громадянського суспільства зростаюча кількість організацій в обох секторах соціальних послуг — державному та недержавному — не знімає проблеми неузгодженості між потребами сімей у соціальних послугах і тими послугами, що пропонуються; деякі послуги дублюються кількома незалежними одна від одної службами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок