Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комп'ютерні технології диференціації процесу фізичного виховання школярів (на прикладі навчання плавання)

Комп'ютерні технології диференціації процесу фізичного виховання школярів (на прикладі навчання плавання)

Назва:
Комп'ютерні технології диференціації процесу фізичного виховання школярів (на прикладі навчання плавання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
УДК: 796.011.3 + 797.2
СКАЛІЙ Олександр В'ячеславович
Комп'ютерні технології диференціації
процесу фізичного виховання школярів
(на прикладі навчання плавання)
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Огірко Ігор Васильович,
Львівський державний інститут фізичної культури, професор кафедри олімпійського і професійного спорту;
кандидат педагогічних наук, професор
Раєвський Рем Трохимович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту.
Провідна установа: Харківська державна академія фізичної
культури, кафедра теорії і методики фізичного виховання, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 31 жовтня 2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 28 вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Внаслідок різної підготовленості та зацікавленості, інтелектуальних і фізичних можливостей учнів темпи засвоєння ними навчального матеріалу не можуть бути однаковими. Процес фізичного виховання буде ефективним лише тоді, коли враховуватимуться індивідуальні для кожного учня темпи засвоєння навчального матеріалу.
Проблема індивідуалізації фізичного виховання учнів є однією з “вічних”, що обумовлено об`єктивним, органічно властивим класно-урочній системі освіти протиріччям між колективною формою навчання та індивідуальним способом засвоєння навчального матеріалу. Організація навчально-виховної роботи на основі диференційованого підходу дає можливість кожному учневі працювати в оптимальному для нього режимі і тому забезпечує найкращий навчальний та оздоровчий ефект.
Пошуку ефективних шляхів реалізації диференційованого підходу у процесі фізичного виховання школярів присвятили свої дослідження М.Н.Агейкина, 1983, В.Г.Арєф'єв, 1997, С.Р.Биканов, 1994, Л.В.Волков, 1988, М.П. Ішмухаметов, 1984, Т.Ю.Круцевич, 1990, О.С.Куц, 1997, С.І.Литовко, 1988, І.П.Лопатин, 1986, В.Ф.Новосельский, 1989, Т.І.Унт, 1990, А.В.Фурман, 1997, А.В.Цьось, 1994. Ними було встановлено, що індивідуальні особливості організму, різна соціальна адаптація людини вимагають застосування засобів і методів, адекватних адаптивним можливостям організму.
Формування відповідних кожному учню програм потребує аналізу великої кількості індивідуальних показників, що в більшості випадків є складним завданням для вчителя. Полегшити цей процес можливо за умови використання сучасних комп'ютерних технологій, що дозволить вирішувати завдання фізичного виховання на якісно новому рівні. Анкетні опитування свідчать, що вчителі фізичної культури давно відчувають нагальну потребу у використанні в навчальному процесі з фізичного виховання комп'ютерних технологій, які можуть вирішити проблеми диференціації в освітньому процесі України. Для цього необхідно створити такі комп'ютерні мультимедійні системи, які б автономно керувати різними аспектами процесу фізичного виховання школярів.
Теоретичний аналіз і узагальнення практики свідчать, що на сьогодні вже є чимало досліджень, присвячених використанню комп'ютерних технологій у процесі фізичного виховання і спорту (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Комп'ютерні технології диференціації процесу фізичного виховання школярів (на прикладі навчання плавання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок