Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІЯ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ

СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІЯ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ

Назва:
СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІЯ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Бермічева Олена Володимирівна
УДК 340.0
СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІЯ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави
і права; історія політичних
та правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
БАНДУРКА Олександр Маркович,
народний депутат України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор КОЛОДІЙ Анатолій Миколайович,
Національна академії внутрішніх справ України, начальник кафедри конституційного права;
кандидат юридичних наук, доцент АНДРУСЯК Тарас Григорович,
Львівський Національний університет ім. Івана Франка, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа – Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра теорії держави і права, Міністерство освіти і науки України (м. Харків)
Захист відбудеться " 14 " березня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий " 12 " лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прийнята 26 червня 1996 року Конституція України закріпила основні риси новоствореної держави, як суверенної, незалежної, демократичної, правової й соціальної, на відміну від загальнонародної держави, яка, за Конституцією УРСР 1978 р., виражала волю й інтереси робітників, селян та інтелігенції, трудящих республіки всіх національностей. До цього держава йшла довгим і складним шляхом – від цілковитого заперечення самої можливості існування соціального напрямку діяльності держави, навіть у складі іншої функції, до конституційного закріплення відповідної функції, як самостійної, як одного з найпріоритетніших напрямів діяльності держави.
Сутність соціального напряму функціонування держави, який за Конституцією України є одним з визначальних, основоположних орієнтирів її діяльності докорінно відрізняється від сутності соціального напряму діяльності держави за Конституцією Української РСР 1978р. Вперше на конституційному рівні правового регулювання людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані найвищою соціальною цінністю в державі (стаття 3 Конституції України). І хоча від прийняття Конституції України вже минув не один рік, на сучасному етапі державно-правового розвитку країни зазначена стаття містить більше норму-мету, ніж норму, що відображає повноцінно реальність.
Такий стан речей зумовлений багатьма чинниками. По-перше, наявністю недостатньої теоретичної бази, яка присвячена саме соціальній функції держави, її формам, методам, гарантіям, механізму реалізації. По-друге, відсутністю єдності поглядів не лише щодо змісту цього напрямку діяльності держави, але й відносно його назви (в юридичній літературі зустрічаються щонайменше п’ять її різних варіантів). По-третє, аспект практичної реалізації соціальної функції держави в сучасний період досліджено не у повній мірі.
Відсутність у повній мірі адекватних сучасному стану суспільства та юридичної науки загально-теоретичних розробок проблем реалізації соціальної функції держави утворює прогалину у відчизняному державознавстві, без заповнення котрих зостаненться нерозв”язаною ціла низка завдань, пов”язаних із оптимізацією процесу розбудови України як соціальної держави. Зазначене зумовлює як необхідність теоретичного узагальнення та певного переосмислення накопичених юридичною наукою поглядів щодо соціального напрямку державної діяльності, так і потребу у виробленні чіткого категоріально-методичного апарату дослідженя феномену соціальної функції держави, формуванні теоретичних положень про перспективи розвитку соціальної функції держави в умовах сучасної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІЯ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок