Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування культури праці в УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання

формування культури праці в УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання

Назва:
формування культури праці в УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
АВРАМЕНКО Олег Борисович
УДК 373.62
формування культури праці в УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ
на уроках трудового навчання
13.00.02 – Теорія і методика трудового навчання
а в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, Інститут природничо-математичної та
технологічної освіти, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Левченко Григорій Євменович, Академія педагогічних наук України, учений секретар апарату Президії.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії і методики трудового і професійного навчання, Міністерство освіти і науки України,
м. Вінниця.
Захист відбудеться 10 травня 2006 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „ 4 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Європейське суспільство досить чітко визначає головну мету освіти підростаючого покоління, яка полягає в необхідності формування в молоді поваги до загальнолюдських цінностей, виховання її в дусі взаємодопомоги, колективізму, потреби до постійної самоосвіти, навичок наукової організації трудової діяльності.
Сьогодні необхідно вести розмову не тільки про психологічну, фізичну та професійну підготовку учнів загальноосвітньої школи до трудової діяльності, а й приділяти увагу вихованню у них високого рівня культури: загальної культури та культури праці зокрема. Все більш актуальними у трудовій діяльності стають знання, інтелектуальність працівників, самостійність, відповідальність, організованість, здатність до саморозвитку відповідно до соціально-економічних умов, що змінюються. Тому у сучасних умовах неможливо уявити будь-яку діяльність людей без сформованості у них культури праці.
Як свідчить вивчення практики роботи шкіл, більшість учнів мають низький рівень культури праці. Вчителі трудового навчання не приділяють належної уваги питанням формування в учнів таких елементів культури праці, як уміння планувати, раціонально організовувати та здійснювати контроль за навчально-трудовою діяльністю, які є визначальними в умовах проектно-технологічного підходу. Тому серед завдань, поставлених перед сучасною школою, вагоме місце має займати формування у підростаючого покоління культури праці, необхідність якої визначено і в Державному стандарті освітньої галузі “Технологія”, і в новій програмі з трудового навчання.
Виконання цього завдання вимагає подальшого вдосконалення навчально-виховного процесу. Не дивлячись на те, що вітчизняною науковою школою в цьому напрямі проводилась певна робота, настав час перейти від окремих елементів до чітко продуманої системи її організації, до розробки конкретних і дієвих положень методики формування культури праці школярів.
Аналіз літературних джерел показав, що над проблемою удосконалення змісту й методики трудового навчання в загальноосвітніх навчальних закладах працювали П. Ф. Атутов, С. Я. Батишев, І. С. Волощук, В. Г. Гетта, Р. С. Гуревич, А. В. Касперський, О. М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: формування культури праці в УЧНІВ 5 – 9 КЛАСІВ на уроках трудового навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок