Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У СКЛАДНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОГЕТЕРОСТРУКТУРАХ

ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У СКЛАДНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОГЕТЕРОСТРУКТУРАХ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У СКЛАДНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОГЕТЕРОСТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,83 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Юрія Федьковича
ГОЛОВАЦЬКИЙ
ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 538.958; 538.971
ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У СКЛАДНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОГЕТЕРОСТРУКТУРАХ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Чернівці – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий консультант:
доктор фіз.-мат. наук, професор Ткач Микола Васильович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедрою теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, професор Сугаков Володимир Йосипович,
Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ;
доктор фіз.-мат. наук, професор Покутній Сергій Іванович,
директор Іллічівського навчально-наукового центру Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова;
доктор фіз.-мат. наук, професор Ніцович Богдан Михайлович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедрою оптики та спектроскопії.
Провідна установа:
Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів.
Захист відбудеться ” 21 ” вересня 2001 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: Україна, 58012, м. Чернівці, вул. М.Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий ” 20 ” серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Курганецький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Мініатюризація напівпровідникових приладів привела до того, що у 60-х роках у межах загального розділу фізики твердого тіла сформувався новий потужний напрямок – мікроелектроніка. Коли розміри напівпровідникових кристалів досягали мікронних порядків, розмірне квантування спектрів квазічастинок ще не відігравало суттєвої ролі, але вплив поверхневих та приповерхневих явищ на фізичні характеристики елементів електронних приладів уже був важливим. З цього часу різко зросла інтенсивність досліджень впливу поверхонь на фізичні процеси в напівпровідникових кристалах.
Сучасні технології дозволяють отримувати кристали з лінійними розмірами, сумірними з довжиною хвилі де Бройля квазічастинок. За характером просторового обмеження ці кристали поділяються на двомірні – плоскі напівпровідникові плівки (квантові ями), одномірні – квантові дроти (КД) та нульмірні – квантові точки (КТ). Розміри таких об’єктів становлять нанометри. Саме при таких розмірах напівпровід-никових систем стали суттєвими явища просторового розмірного квантування, що приводять до появи квантових ефектів. Вивчення у таких системах властивостей квазічастинок та фізичних явищ, зумовлених ними, сформувало новий напрямок фізики – мезофізику. Технології отримання нанорозмірних об’єктів із метою створення на їхній основі як принципово нових електронних приладів, так і вдосконалення вже існуючих, називають нанотехнологіями, а сферу практичного їх застосування - наноелектронікою.
За оцінками фахівців, від половини до двох третин публікацій у сучасних престижних міжнародних журналах із напівпровідникової тематики стосується фізики наногетеросистем. Підвищена увага до низькорозмірних наносистем зумовлена їхніми унікальними власти-востями та можливостями практичного застосування у приладах найновітніших технологій. Такі прилади вигідно вирізняються міні-мальними енергозатратами, максимальною компактністю і характерис-тиками, яких не вдається отримати навіть на базі мікрокристалів.
Квантові точки, у яких носії заряду обмежені в усіх трьох напрям-ках, володіють дискретним енергетичним спектром, з-за чого їх іноді називають ”штучними атомами”. Експериментальні спостереження надвузьких ліній люмінесценції квантових точок, ширина яких не залежить від температури, створюють перспективи вирішення проблеми залежності характеристик напівпровідникових приладів від температури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У СКЛАДНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ НАНОГЕТЕРОСТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок