Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості)

Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості)

Назва:
Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,52 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний економічний університет
Котляренко Василь Олександрович
УДК 339.923:061.1:338.33
Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції
(на прикладі харчової промисловості)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри світового
господарства і міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Кальченко Тимур Валерійович
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри міжнародного менеджменту
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, відділ зовнішньоекономічних
досліджень, м. Київ
Захист відбудеться “11” січня 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 в Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий 8 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Упродовж останніх п’ятидесяти років у структурі господарств розвинутих країн світу відбулися суттєві зміни, які мали прояв, насамперед, у випереджаючому зростанні сфери послуг, частка якої на поч. XXI ст. становила 60-70% ВВП, а в окремих країнах вона доходила до 80%. Зазнали змін галузевий склад та співвідношення між окремими видами промислового виробництва. Інтенсивне зростання біотехнологій, нарощування обсягів виробництва комп’ютерів та програмного забезпечення до них, хімічної, фармацевтичної промисловості та ряду інших інноваційних технологій зумовили також суттєвий прогрес у традиційних галузях, до яких відноситься продовольчий комплекс. Саме в ньому основну роль почало відігравати кінцеве виробництво. Харчова промисловість до середини XX ст. розвивалася не тільки досить нерівномірно, але й відрізнялася суттєвими національними особливостями, зумовленими традиціями споживання продуктів харчування, які відбивали певні смаки та уподобання населення різних країн світу. В другій половині ХХ ст. ситуація змінилася. Глобальна експансія провідних продовольчих ТНК світу (“Кока-кола”, “Нестле”, “Юнілевер”, “Сумітомо” та ін.), яка мала конкретний вираз у завойовуванні національних ринків, призвела до універсалізації споживання, стандартизації випуску готової продукції та напівфабрикатів, а відтак і до утворення нового “харчового стилю”. Глобальна та регіональна конкуренція на продовольчих ринках спонукала виробників до диверсифікації випуску продукції, розширенні її асортименту, появі нових видів товарів, що врешті-решт сприяло заповненню тих сегментів ринку, які донедавна мали обмежені рамки.
За технологічним та економічним змістом харчова промисловість є високоінтегрованою з сільським господарством галуззю виробництва і природньо, що неврожаї, кон’юнктурні коливання цін на сировину та матеріали призводять до коливання попиту та пропозиції на окремі види продукції. Це зумовлює цінову “недоступність” споживання навіть найдешевших продуктів в найбідніших державах, які мали б забезпечувати мінімальні фізіологічні потреби людини. Це викликало цілком зрозуміле бажання людства, а також урядів та наднаціональних структур забезпечити відносну цінову стабільність виробництва, що неминуче призводило до протекціонізму галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок