Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК У ВОЄННИХ КОНФЛІКТАХ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ В АФГАНІСТАНІ ТА ЧЕЧНІ (1979-2000 рр.)

ЗАСТОСУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК У ВОЄННИХ КОНФЛІКТАХ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ В АФГАНІСТАНІ ТА ЧЕЧНІ (1979-2000 рр.)

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК У ВОЄННИХ КОНФЛІКТАХ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ В АФГАНІСТАНІ ТА ЧЕЧНІ (1979-2000 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В іншому розділі «Застосування кошт збройної боротьби у війні в зоні
Перської затоки» дисертант рысирывает процес створення і переміщення
, новітніх кошти збройної боротьби: космічних, авіаційних, морських: розг
лядає боротьбу кошти повітряного нападу і П


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Тищенко Ігор Юрійович
УДК [623.82+355/422/423]:(497.1)”1979/2000”
ЗАСТОСУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК У ВОЄННИХ КОНФЛІКТАХ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ
В АФГАНІСТАНІ ТА ЧЕЧНІ (1979-2000 рр.)
22.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
Черкаський державний технологічний університет,
декан по роботі з іноземними студентами,
завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
Муковський Іван Тимофійович,
Національна академія оборони України,
старший науковий співробітник
кафедри історії війн та воєнного мистецтва;
- кандидат історичних наук
Горєлов Володимир Іванович,
Науково-дослідний центр гуманітарних
проблем Збройних Сил України,
начальник науково-дослідного відділу
воєнно-історичних та політологічних досліджень.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “19” травня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 при Національній академії оборони України (03049, м.Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28; тел. 454-40-88 (5-33).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м.Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Автореферат розісланий “19” квітня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент В.В.Корнієнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатовіковий досвід свідчить, що вся історія людства пов’язана з війнами. За останні дві тисячі років на планеті відбулося близько 15 тисяч різноманітних військових конфліктів. Чимало конфліктів припало на другу половину ХХ ст. Наприклад, тільки за період з 1945 р. по теперішній час у світі зафіксовано більш чотирьохсот різних збройних сутичок. На сучасному етапі вплив конфліктів на розвиток відносин між державами невпинно зростає. Стає більш очевидним, що нині у взаємопов’язаному житті народів політичний клімат планети значною мірою визначається ситуаціями у “гарячих точках”.
Як зазначено в одному з керівних документів Міністерства оборони України : “В умовах, коли загрозу світової війни (як ядерної, так і звичайної) хоча й не усунуто повністю, але значно знижено, головну небезпеку для стабільності та миру являють саме локальні війни та збройні конфлікти…”.
У цих сутичках безпосередню участь приймають усі види та роди збройних сил. Однак головну роль у них визначають, як правило, загальновійськові з’єднання Сухопутних військ. Однак, основне їх застосування спрямоване на вирішення завдань по запобіганню та приборканню збройних конфліктів.
Враховуючи реальність появи “гарячих точок” поблизу кордонів України та можливість їх поширення на території нашої держави, досвід бойового застосування загальновійськових частин і підрозділів є актуальним для нас у сучасних умовах. Тим більше, що нині ряд підрозділів і частин української армії беруть участь у миротворчих операціях на території багатьох регіонів планети. Причому немає ніякої гарантії того, що в ході цих операцій вони не будуть задіяні у бойових діях. Навіть можна передбачити, що при виконанні бойових завдань, вони можуть опинитися в таких умовах, в яких знаходилися і вели бойові дії загальновійськові частини і підрозділи, наприклад, радянської армії в Афганістані (1979-1989) або російської в Чечні (1994-1996; 1999-2000).
Саме тому необхідно у мирний час готувати загальновійськові підрозділи та інші частини наших Збройних Сил до дій у воєнних конфліктах, які реальніше за все будуть вестися сумісними зусиллями різних силових структур “не класичними способами”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК У ВОЄННИХ КОНФЛІКТАХ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ В АФГАНІСТАНІ ТА ЧЕЧНІ (1979-2000 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок