Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ БАГАТОСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА КРАЇН – ЧЛЕНІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ (1991-2004 рр.)

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ БАГАТОСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА КРАЇН – ЧЛЕНІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ (1991-2004 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ БАГАТОСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА КРАЇН – ЧЛЕНІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ (1991-2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,15 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Києво-Могилянська академія
МОРОЗ Дмитро Олександрович
УДК 94 (191-2) “1991-2004”
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ
БАГАТОСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
КРАЇН – ЧЛЕНІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ
(1991-2004 рр.)
07.00.02 - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі всесвітньої історії і міжнародних відносин Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії
і міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України,
заступник директора з наукової роботи;
кандидат історичних наук, доцент
Мотрук Світлана Миколаївна
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії слов’ян.
 
Провідна установа: Дипломатична академія України при
Міністерстві закордонних справ України
Захист відбудеться “ 9 “ лютого 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.008.02 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” Кабінету Міністрів України (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці
Автореферат розісланий „ 3 „ січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Бажан О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлюється науковим та практичним значенням вивчення комплексу питань європейської інтеграції. Привертає до себе увагу той факт, що тенденції об’єднання Європи супроводжуються утворенням в структурі, наприклад, Європейського Союзу регіональних та субрегіональних об’єднань. Досить згадати лише про Балтійську раду, яка консолідувала скандинавські та прибалтійські країни, Центральноєвропейську ініціативу, котра поєднала коопераційні зусилля країн, які розташовані у колишній територіальній сфері впливу Австро-Угорської монархії. Але хронологічно першим регіональним об’єднанням стала так звана Вишеградська група, або блок.
Вишеградський блок („Вишеград”) – регіональне міжнародне об’єднання країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), засноване в 1991 році. До його складу входять чотири постсоціалістичні держави, які досягли найбільших успіхів у системній суспільно-політичній трансформації перехідного постсоціалістичного періоду 1990-х – початку 2000-х років: Республіка Польща (РП), Словацька Республіка (СР), Угорська Республіка (УР) і Чеська Республіка (ЧР).
З 1 травня 2004 року зазначені країни стали повноправними членами Європейського Союзу. В 1999 році РП, УР і ЧР були прийняті до НАТО. Словаччина стала повноправним членом Північноатлантичного альянсу в 2004 році. Слід особливо наголосити, що саме вишеградська солідарність та взаємна підтримка зіграли надзвичайно важливу роль у здійсненні стратегічних євроатлантичних інтеграційних планів держав-учасниць Вишеградського блоку. Постійні консультації, погодження позицій і координація кроків на міжнародній арені забезпечили, наприклад, одночасний вступ РП, СР, УР і ЧР до ЄС. А для СР солідарна цілеспрямована підтримка з боку вишеградських партнерів-членів НАТО взагалі стала майже визначальною у прискореному вступі країни в трансатлантичний блок.
У цілому слід констатувати, що „Вишеград” є одним з найбільш ефективних прикладів успішної регіональної інтеграції постсоціалістичних держав на межі ХХ-ХХІ століть з чітко визначеною метою і завданням, постійно вдосконалюючою системою і механізмами взаємодії. Центральноєвропейська ідентичність і солідарність, взаємодопомога і взаємна підтримка, раціональне поєднання зусиль дозволили країнам-членам Вишеградської групи успішно вирішити головне зовнішньополітичне завдання – інтеграцію до європейських та євроатлантичних структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ БАГАТОСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА КРАЇН – ЧЛЕНІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ (1991-2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок