Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТА АДАПТАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В ЗОНІ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТА АДАПТАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В ЗОНІ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТА АДАПТАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В ЗОНІ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МЕЛЬНИК Світлана Адамівна
УДК 614.876-053.6
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТА АДАПТАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В ЗОНІ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в | Волинському державному університеті імені Лесі Українки
Науковий консультант:
доктор біологічних наук, професор
Коцан Ігор Ярославович
ректор Волинського державного університету імені Лесі Українки
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Лизогуб Володимир Сергієвич,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького МОН України
доктор біологічних наук, професор
Ляшенко Валентина Петрівна,
Дніпропетровський національний університет МОН України,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Провідна установа:
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є.Кавецького НАН України
Захист відбудеться "6 " червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215)
Поштова адреса: 01033, Київ – 33 , вул. Володимирська, 64
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 5 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Цимбалюк О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В результаті аварії на Чорнобильській АЕС на території України виникла унікальна екологічна ситуація, яка призвела до хронічного комбінованого радіаційного впливу – зовнішнього та внутрішнього опромінення. Проникнення радіонуклідів в організм спричинює морфофункціональні зміни у внутрішніх органах і тканинах, що знаходить відображення у виникненні захворювань і патологічних процесів. Накопичується все більше фактів, які свідчать про значний вплив низькоінтенсивного опромінення в малих дозах на організм людини. Це стосується перш за все нестохастичних променевих уражень, які ведуть до зростання частоти і важкості зрушень функцій вегето-судинної, ендокринної, імунної, кровотворної систем, захворювань дихальної системи тощо [Пономаренко В.М., 1995; Романенко Н., 1999; Колпаков І.Є., 2003; Король М.О., 2006]. Впровадження лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зменшення наслідків довготривалої дії малих доз іонізуючого випромінення поки що не дає можливості з впевненістю сказати, що проблема наукового обґрунтування впливу низькоінтенсивного опромінення у масштабах України вирішена.
Комплексні дослідження функціонального стану організму підлітків при дії радіаційного чинника на сучасному рівні вивчені недостатньо. Вивченню впливу малих доз іонізуючого випромінювання на м’язову функцію присвячено поодинокі наукові праці, оскільки традиційно скелетні м’язи вважалися радіорезистентними. Нині серед літературних джерел зустрічаються нечисленні дослідження розвитку моторної функції в ранньому постнатальному онтогенезі пов’язані із зростанням сили м’язів, дослідження при нейроінтоксикаціях і радіаційних ураженнях проведені переважно на дорослих особах чоловічої статі [Охнянська Л.Г., 1967; Барабанова А.В., 1969; Юр’єв К.Л., 2002; Варламова Т.В., Мейгал А.Ю., 2004; Корнієнко І.А., Сонькин В.Д., Тамбовцева Р.В., 2005; Андріянова Є.Ю., Городничев Р.М., 2006].
Таким чином, вивчення функціонального стану нервово-м’язової, серцево-судинної і дихальної системи в підлітків, які проживають в умовах природного радіаційного фону й тих, що зазнають постійного надходження в організм радіонуклідів, за рахунок проживання в зоні радіоактивного забруднення, в загальному контексті проблеми біологічних і медичних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є надзвичайно актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ТА АДАПТАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В ЗОНІ РАДІОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок