Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ У СКАУТСЬКОМУ РУСІ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА УМОВА РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ПІДЛІТКІВ

УЧАСТЬ У СКАУТСЬКОМУ РУСІ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА УМОВА РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ПІДЛІТКІВ

Назва:
УЧАСТЬ У СКАУТСЬКОМУ РУСІ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА УМОВА РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
УДК 159.923
ЄВДОКИМОВА НАТАЛЯ ОЛЕКСІЇВНА
УЧАСТЬ У СКАУТСЬКОМУ РУСІ
ЯК ПСИХОЛОГІЧНА УМОВА РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ПІДЛІТКІВ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник
- дійсний член АПН України,
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор психологічних наук,
професор Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
директор
Офіційні опоненти
- член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
лабораторія психології особистості ім. П.Р.Чамати,
завідувач
- кандидат психологічних наук, доцент
Хоружий Сергій Миколайович,
Київський національний лінгвістичний університет, доцент кафедри психології
Провідна установа - Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України (м.Київ), кафедра психології
Захист відбудеться 06 квітня 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ - 33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий 05 березня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема національного виховання для молодої української держави є нагальною, та, на жаль, найменш розробленою у концептуальному та прикладному відношеннях, особливо це стосується таких її аспектів, як виховання у підростаючого покоління національної свідомості та самосвідомості. Незважаючи на те, що у колишньому Радянському Союзі проводилось чимало психологічних досліджень проблеми самосвідомості (Б.Ананьєв, М.Боришевський, Л.Виготський, І.Кон, В.Москалець, К.Платонов, С.Рубінштейн, В.Третьякова, М.Томчук, Т.Шашло), серед них бракувало таких, у яких предметом вивчення виступала б самосвідомість національна.
Дещо покращилась ситуація в наш час. Проголошення незалежності та самостійності української держави поставило завдання консолідації єдиної української нації, розвитку національної та громадянської самосвідомості українців. Нові умови функціонування українського суспільства привернули до цієї проблеми увагу філософів (М.Возняк, В.Жмир, Ю.Римаренко), психологів (А.Березін, М.Боришевський, В.Куєвда, С.Максименко, В.Москалець, Л.Орбан), істориків (І.Кресіна, Л.Нагорна), педагогів (В.Кузь, Ю.Руденко, Б.Ступарик, Д.Тхоржевський, М.Шкіль). Проте залишається практично не розробленою низка аспектів, що складають основу структури національної самосвідомості, психологічних умов її розвитку, ціннісних орієнтацій.
Як відомо, сенситивним віковим періодом для формування національної самосвідомості, патріотичних якостей у процесі виховання є старший підлітковий та період ранньої юності (Г.Костюк, С.Максименко, А.Сафін, М.Томчук, Д.Фельдштейн).
Здійснений нами аналіз літературних джерел (Г.Ващенко, В.Гонський, І.Мартинюк, В.Поплужний, А.Розенберг) доводить, що вивченню особливостей національного виховання у цей період присвячено недостатню кількість робіт, які сприяли б встановленню психологічних особливостей умов і засобів формування у підлітковому віці національної свідомості і самосвідомості.
Дійовим засобом формування національної самосвідомості особистості, на нашу думку, є скаутський рух, адже він відкриває широкі можливості для духовного та фізичного становлення підростаючого покоління незалежної української держави. У світі цей рух надзвичайно популярний, та в Україні він відродився лише у 90-і роки. Вплив скаутського руху на розвиток особистості не досліджувався.
Зважаючи на актуальність, соціальну значущість проблеми, недостатнє її розроблення у сучасній психології, було визначено тему дисертаційного дослідження: “Участь у скаутському русі як психологічна умова розвитку національної самосвідомості підлітків”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УЧАСТЬ У СКАУТСЬКОМУ РУСІ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА УМОВА РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок