Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ "Я-КОНЦЕПЦІЇ" ДОРОСЛИХ ІНВАЛІДІВ З АМПУТАЦІЙНИМИ ДЕФЕКТАМИ КІНЦІВОК

ОСОБЛИВОСТІ "Я-КОНЦЕПЦІЇ" ДОРОСЛИХ ІНВАЛІДІВ З АМПУТАЦІЙНИМИ ДЕФЕКТАМИ КІНЦІВОК

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ "Я-КОНЦЕПЦІЇ" ДОРОСЛИХ ІНВАЛІДІВ З АМПУТАЦІЙНИМИ ДЕФЕКТАМИ КІНЦІВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
КУПРЄЄВА Ольга Іллівна
УДК 159.923.31 (048)
ОСОБЛИВОСТІ "Я-КОНЦЕПЦІЇ" ДОРОСЛИХ ІНВАЛІДІВ З АМПУТАЦІЙНИМИ ДЕФЕКТАМИ КІНЦІВОК
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття науково ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
Максимова Наталія Юріївна,
Національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, професор кафедри педагогіки та соціальної роботи.
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р. Чамати;
кандидат психологічних наук,
Крайніков Едуард Владиславович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри психодіагностики та медичної психології.
Провідна установа Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогічної психології та англійської мови.
Захист відбудеться "21" жовтня об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г .С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий "19" вересня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Дослідження психології людини з обмеженими фізичними можливостями зумовлено, перш за все, соціальним запитом. Для успішної реінтеграції інвалідів суспільство необхідно розкрити психологічні проблеми, що пов'язані із входженням інвалідів в соціум. Разом з тим, дослідження "Я-концепції" інвалідів важливе й для психологічної науки, оскільки це дає можливість визначити вплив інвалідизуючого фізичного дефекту, як психотравмуючого фактору, на особистість людини.
Аналіз теоретичних та емпіричних досліджень "Я-концепції" (І.С. Кон, С.Л. Рубінштейн, В.В. Столін, Г.С. Костюк, П.Р. Чамата, М.Й. Боришевський, І.І. Чеснокова, О.Т. Соколова, Г.М. Прихожан, Р. Бернс, М. Розенберг) дозволяє стверджувати, що "Я-концепція" є одним з провідних компонентів особистісного функціонування.
Інвалідизуючий фізичний дефект здійснює виражений емоційний вплив на особистість (А.В. Криничанський, А.К. Напрієнко, Т.Р. Михайлова, Н.Б. Шабаліна та ін.). Відомо, що наслідками цього впливу є: емоційні розлади (П.В. Каменченко, В.Ю. Воробйов та ін.), різноманітні психічні порушення в гострому періоді після ампутацій (М.А. Зорін, G. Shukla, S. Sahu), характерологічні зміни особистості (Т.Р. Михайлова). Зазначені функційні розлади закріплюючись з часом, негативно впливають на соціальну адаптацію людини з інвалідністю. Вона відособлюється від оточуючих, не може реалізувати свої потреби та здібності, а перебуваючи в трудовому чи навчальному колективі почуває себе людиною "другого ґатунку". Все це вказує на необхідність надання цим людям психологічної допомоги, ефективність якої залежить від розкриття закономірностей особистісного ставлення до власного інвалідизуючого дефекту, та дослідження внутрішнього світу особи з фізичним дефектом, стрижнем якого є її "Я-концепція".
Проте особистісні зміни, які відбуваються у віддаленому періоді після ампутацій, тобто коли термін ампутацій більший ніж 3-5 років, практично не вивчалися. Основні теоретичні та практичні дослідження проведені у клінічному руслі та спрямовані, головним чином, на виявлення та корекцію психічної патології в гострому періоді після ампутацій кінцівок. Людина, яка стала інвалідом в дорослому віці і тривалий час живе вже після ампутацій кінцівок, випадає з поля зору дослідників, ніби вона зупиняється у процесі розвитку в соціально-психологічному сенсі, з історії розвитку самої себе як конкретної людини, як реально діючого суб'єкта життєдіяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ "Я-КОНЦЕПЦІЇ" ДОРОСЛИХ ІНВАЛІДІВ З АМПУТАЦІЙНИМИ ДЕФЕКТАМИ КІНЦІВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок