Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА ЖУРНАЛІСТИКА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

МІЖНАРОДНА ЖУРНАЛІСТИКА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
МІЖНАРОДНА ЖУРНАЛІСТИКА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРЕСЬКО Ольга Вікторівна
УДК: 070.327
МІЖНАРОДНА ЖУРНАЛІСТИКА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ -2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Шкляр Володимир Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інституту журналістики, професор кафедри міжнародної журналістики.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор Демченко Володимир Дмитрович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри журналістики, декан факультету систем і засобів масової комунікації.
кандидат філологічних наук, доцент Слісаренко Ігор Юрійович, Міжрегіональна академія управління персоналом, віце-президент зі зв’язків з громадськістю.
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська Академія”
Захист відбудеться 14 лютого 2005 року о 16 година на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 14 січня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Потенційні можливості України, її геополітичне місце у східноєвропейському регіоні, де нині відбуваються складні і суперечливі процеси, змушують українські засоби масової інформації (ЗМІ) по-новому поставитися до висвітлення подій регіонального, національного і міжнародного змісту. З кінця ХХ і на початку XXI століть в історії української журналістики починається новий етап розвитку, який характеризується спроможністю засобів масової інформації забезпечити вільний доступ громадськості до інформації, своєчасність і прозорість висвітлення соціальних, суспільно-політичних, економічних і культурних процесів. Позитивні й негативні тенденції розвитку міжнародної журналістики кінця XX - початку XXI століть зумовлені передусім факторами, які визначають характер інформаційної доби: глобалізація мас-медійних потоків, монополізація, кооперація, концентрація, координація і комерціалізація діяльності засобів масової інформації.
У контексті глобальних суспільних трансформацій вітчизняні засоби масової інформації впливають на розвиток та історію людства, несуть відповідальність за формування і збереження національної ідентичності. Останнє є надзвичайно важливим для сучасної української журналістики, яка перебуває на стадії становлення і утвердження серед уже існуючих світових систем мас-медіа.
Радикальні соціальні та культурні трансформації кінця ХХ століття відкрили можливість утілити на практиці сформульовані до цього часу теорії і концепції таких науковців, як Маршал Маклюен, Олвін Тоффлер, Фрітьоф Капра, Джон Фіске та інших.
До цього часу характерним був пошук нових загальнотеоретичних підходів до дослідження мас-медіа. Важливе місце у вивченні досвіду світових систем мас-медіа, тенденцій міжнародної журналістики, проведенні порівняльного аналізу діяльності вітчизняних і міжнародних засобів масової інформації, міжнародних відносин і міжнародних політичних процесів було відведено науковим працям теоретиків і практиків журналістикознавства, політології, соціології В.Бебика і О.Сидоренка Бебик В.М., Сидоренко О.І. Засоби масової інформації посткомуністичної України. – К: МАУП, 1996. – 124 с. , О.Гриценко Гриценко О.М. Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства (політико-культурологічний аспект): Дис. доктора політ. наук: 23.03.03 КУ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ЖУРНАЛІСТИКА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок