Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОК-МУЗИКА ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ.

РОК-МУЗИКА ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ.

Назва:
РОК-МУЗИКА ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,23 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ВАСИЛЬЄВА Лариса Леонідівна
УДК 78.03+008
РОК-МУЗИКА ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ.
Спеціальність 17.00.01 – Теорія і історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Олендарьов Вадим Миколайович
Донецька державна музична академія
ім. С.С.Прокоф’єва, доцент
кафедри теорії музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
фольклористики, народного пісенного та
інструментального виконавства
кандидат мистецтвознавства, доцент
Терентьєв Дмитро Григорович
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, доцент кафедри
теорії музики
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової, кафедра сучасної
музики та музичної культурології
Захист відбудеться 27 лютого 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 Київського національного університету культури і мистецтв за адресою 01133, м.Київ, вул. Щорса, 36.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса, 36).
Автореферат розісланий 26 січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Рок-музика – складне, багатоаспектне, внутрішньо суперечливе явище культури. Її формування, тісно пов’язане з соціальним середовищем, відбувалось у другій половині ХХ століття, в період істотних зрушень у сфері суспільних відносин, в тому числі етичних норм та уявлень, що зумовили відповідні зміни в соціальній психології загалом, в музичній – зокрема й особливо.
Як явище музичного життя, рок заслуговує на різнопланове дослідження та осмислення – істориками, соціологами, філософами, теоретиками та істориками культури. Важливими є економічний та інженерно-технологічний аспекти становлення та розвитку рок-музики. Увагу психологів привертає особливий прихильників року. Стильова система рок-музики остаточно сформувалась у 70-х роках ХХ століття і найяскравіше втілилась в хард-року (“hard” з англ.: “твердий”), що згодом став складовою одного з напрямів розвитку рок-музики і набув назви hard-and-heavy (з англ.: “твердий та важкий”). Рок сформував свою “мову”, моду, сценічний дизайн – і це предмети вивчення лінгвістів, семіотиків, культурологів.
Все це ускладнює створення цілісної картини феномену. Можливо тому, незважаючи на сорокарічну історію існування цього явища, уявлення про рок й досі відзначаються широким спектром позицій: від визнання його значним явищем культури до заперечення самої думки про належність року до художньої сфери. Тим часом, рок-музика справила і продовжує справляти помітний вплив на культуру нашого часу. Це й зумовило вибір теми дослідження “Рок-музика як фактор розвитку культури другої половини ХХ століття”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в руслі державної комплексної програми Міністерства культури і мистецтв України (“Концептуальні напрямки діяльності органів виконавчої влади щодо розвитку культури”, прийнятою Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.97р. № 657 та “Розвиток української культури на 1999-2005рр” від 1998р.) і тематики науково-дослідної діяльності Київського національного університету культури і мистецтв а також у відповідності з планами науково-дослідної роботи кафедри теорії та історії культури (“Актуальні питання розвитку сучасної культури” та “Актуальні проблеми трансформації сучасної української культури”) і удосконалення фахової підготовки спеціалістів у галузі теорії та історії музичного мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОК-МУЗИКА ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок