Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оцінка конкурентоздатності транспортно-експедиторських підприємств та інструменти її підвищення

оцінка конкурентоздатності транспортно-експедиторських підприємств та інструменти її підвищення

Назва:
оцінка конкурентоздатності транспортно-експедиторських підприємств та інструменти її підвищення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки україни
Національний транспортний університет
Семесько Валерій Миколайович
УДК 338.47:656
оцінка конкурентоздатності
транспортно-експедиторських підприємств
та інструменти її підвищення
 
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (автомобільний транспорт та дорожнє будівництво)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки і менеджменту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник |
кандидат економічних наук, доцент
Бабина Олена Євгенівна,
Київська державна академія водного транспорту
імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного,
доцент кафедри економіки і менеджменту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Зайончик Леонід Григорович,
Національний транспортний університет,
професор кафедри менеджменту і підприємництва;
кандидат економічних наук, доцент
Матвєєв В’ячеслав Васильович,
Національний авіаційний університет,
заступник директора інституту економіки і менеджменту з наукової роботи.
Захист відбудеться 11 грудня 2007 р. о 1530 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.059.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук у Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м.Київ, вул.Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м.Київ, вул.Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 08 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.В. Концева
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку ринкових відносин характеризується інтенсифікацією міжнародних зв’язків і зростанням вантажопотоків. Курс України на інтеграцію в світове господарство обумовлює зростання уваги до неї як до транзитної держави. Одним з факторів, який впливає на збільшення потоку транзитних вантажів, є рівень розвитку національного ринку транспортно-експедиторських послуг. За даними Міжнародної федерації експедиторів (FIATA) більше 85% всіх вантажів у світі перевозиться за участю експедиторів. На сучасному етапі однією з найважливіших задач є – розвиток і формування цивілізованого ринку транспортних і експедиторських послуг, який би забезпечив якісне обслуговування споживачів і конкурентоздатність національних перевізників і експедиторів.
Протягом останніх років загострилась конкуренція на ринку транспортних і експедиторських послуг через лібералізацію цього виду діяльності і появу великої кількості дрібних і середніх конкуруючих компаній. Крім того, вихід на вітчизняний ринок іноземних компаній ще більше загострив конкурентну боротьбу, у зв’язку з тим, що іноземні експедитори, порівняно з вітчизняними, надають послуги більш високої якості. Проте вони не завжди розуміють специфіку українського ринку.
Дослідженням проблем функціонування транспортно-експедиторських підприємств як невід’ємної частини логістичного ланцюга займались такі вчені: Воркут А.І., Бідняк М.Н., Коцюк О.Я., Мельниченко О.І., Плужников К.І., Холопов К.В., Нагорний Є.В., Міротін Л.Б., Кальченко А.Г., Зайончик Л.Г., Глогусь О., Григорак М.Ю. та інші. Теоретичні питання оцінки і підвищення конкурентоздатності підприємств були розроблені такими авторами як Ліфіц І.М., Міротін Л.Б., Нємцов В.Д., Довгань Л.Є., Плужников К.І., Портер М.,
Сіміонова Н.Є., Фатхутдінов Р.А., Буркинський Б.В., Стрілець А.А,, Базилюк Я.Б., Воронкова А.Е., Демченко А.А., Кузьбожев Є.Н. та ін. Їх роботи присвячені дослідженням окремих питань визначення конкурентоздатності товарів та послуг, розробці методик оцінки рівня конкурентоздатності, вивченню організаційно-технологічних проблем діяльності ТЕП. Між тим методика, яка б дозволяла оцінювати рівень конкурентоздатності ТЕП з врахуванням особливостей їх діяльності і обґрунтовувати найбільш доцільні заходи для її підвищення, на сьогодні відсутня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: оцінка конкурентоздатності транспортно-експедиторських підприємств та інструменти її підвищення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок