Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЛАСНИХ НАЗВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі особових імен, прізвиськ та псевдонімів)

СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЛАСНИХ НАЗВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі особових імен, прізвиськ та псевдонімів)

Назва:
СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЛАСНИХ НАЗВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі особових імен, прізвиськ та псевдонімів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Кам’янець Володимир Микитович
УДК [= 11 – 81’37] (81’373.2)
СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ
ОСОБЛИВОСТІ ВЛАСНИХ НАЗВ СУЧАСНОЇ
НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
(на матеріалі особових імен, прізвиськ та псевдонімів)
Спеціальність 10.02.04. – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
академік Академії наук Вищої школи України
Кусько Катерина Яківна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
іноземних мов для гуманітарних факультетів
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Науменко Анатолій Максимович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри німецької філології
кандидат філологічних наук, доцент
Задорожний Володимир Васильович,
Національний університет “
Львівська політехніка”,
завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра германської
філології, Кабінет міністрів України, м.Київ
Захист відбудеться “5_” листопада 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79001, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “5” жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук доцент Білинський М.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню антропонімів сучасної німецької мови. На основі зіставного аналізу онімів (ВН) та апелятивів (ЗН) розглядаються відмінності між ними з точки зору їх структури, семантики та функціонування. Особливу увагу приділено динамічним процесам транспозиції ономастичної лексики в апелятиви, утворенню власними назвами стійких лексичних комплексів та процесам перетворення антропонімів у словотвірні морфеми. Крім того у дослідженні аналізується специфіка орфографії антропонімів, що виступає вагомим чинником виконання ними своїх номінативно-ідентифікативних функцій, а також їх прагматичні особливості у різних мовних середовищах.
Питання семантики ВН і визначення їх значення належать до одних із основних у сучасних ономастичних дослідженнях. Семанти-ко-стилістичні та прагматико-функціональні аспекти набули особливої актуальності, можливо, через те, що деякі дослідники вважають ВН лексичними одиницями, що знаходяться поза категорією поняття, і вбачають основну відмінність між ВН і ЗН у відсутності лексичного значення у перших, а тому піддають сумніву правомірність виділення семантики як окремого аспекту в ономастиці (Н.Д.Арутюнова, О.О.Реформатський, А.А.Уфімцева, H.Ammann, P.Hartmann, P.Trost). Від вирішення питання про наявність лексичного значення у ВН залежить у кінцевому результаті визначення їх повнозначними лексич-ними одиницями чи, навпаки, виділення у розряд семантично неповно-цінних слів. ВН розглядається у даному дослідженні як білатеральний мовний знак, що складається з позначення і позначуваного. Оскільки у процесі функціонування оніма його значення може актуалізуватися і розширюватися, то дослідження процесів апелятивацї, утворення на їх основі фразеологізмів та іменників з антропонімічними морфемами набувають особливої ваги. ВН, з одного боку, імплікують національну специфіку й колорит, а, з іншого, здатні досить легко переходити із однієї мови до іншої. Тому вивчення цих динамічних процесів та функціональних особливостей ВН в іншомовному середовищі набуває особливого значення у час високої інформатизації суспільства та все тісніших контактів між народами. У цьому й полягає актуальність представленої роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЛАСНИХ НАЗВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі особових імен, прізвиськ та псевдонімів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок