Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВІТОГЛЯДНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ (ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

СВІТОГЛЯДНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ (ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СВІТОГЛЯДНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ (ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,33 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
РУБАН Алла Олексіївна
УДК 140.8:17.035.3
СВІТОГЛЯДНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ
(ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Державного вищого навчального закладу „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Стогній Іван Петрович,
ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені Григорія Сковороди”,
завідувач кафедри філософії і політології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Огородник Іван Васильович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри української філософії та культури;
кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Леонід Андрійович
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії.
Захист відбудеться ”5” лютого 2008 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 при Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий ”25” грудня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.К.Матюшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес утвердження Україною своєї суверенності і незалежності, розбудови державності вимагає істотної трансформації світоглядних орієнтацій та самосвідомості нації, відродження і збереження традицій, культурних цінностей українського народу, культивування його кращих рис: любові до рідної землі, працелюбності, толерантності, віри у справедливість, прагнення до індивідуальної свободи, поваги до жінки, зв’язку з природою, усього того, що складає глибинні підвалини його національного характеру. Вказане надає особливої значимості та визначає актуальність дослідження проблеми національного характеру.
Філософське дослідження даної проблеми є актуальним як у загальнотеоретичному, так і соціокультурному аспектах, а саме поняття „національний характер” відноситься до найбільш уживаних у соціофілософських контекстах, але разом з тим – і до найбільш невизначених, дискусійних за змістом. Як таке, воно уособлює в собі цілий напрямок філософії історії та синтезу суспільних наук, який можна назвати характерологією народів. Цю галузь філософсько-історичних досліджень можна визначити як осмислення історичного поступу людства та його культури через проекції та уособлення у психологічних типах людської особистості з виокремленням поняття „людина культури” як ідеального людського типу, який формується національною культурою і відтворюється нею як безумовна, єдино прийнятна форма людського існування. Такий підхід (завдяки введенню в науковий обіг поняття „національний характер”) створює широкі можливості для розробки персоналістської версії історії і надає нову перспективу для розвитку філософської антропології та багатьох традиційних тем соціальної філософії. Тому нині як науковцями, так і політиками все більше усвідомлюється значення етнопсихологічної складової та необхідності розробки відповідного науково-теоретичного інструментарію для осмислення складних проблем становлення і розвитку самосвідомості народу, процесів національної самоідентифікації, спрямувань культурної політики тощо, де невід’ємною складовою є поняття „національний характер”.
Риси характеру народу значною мірою визначають його історичну долю, тому національний характер стає предметом вивчення в усіх культурних націй. Це набуває своєї актуальності і для України, де врахування психологічних особливостей і традиційних етнопсихологічних рис українського народу стає одним з елементів результативності суспільних дій і державних реформ під час формування громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СВІТОГЛЯДНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ (ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок