Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРДІАЛЬНА ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ПЕРИНАТАЛЬНІЙ ГІПОКСІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КАРДІАЛЬНА ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ПЕРИНАТАЛЬНІЙ ГІПОКСІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

Назва:
КАРДІАЛЬНА ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ПЕРИНАТАЛЬНІЙ ГІПОКСІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Сидоров Олександр Геннадійович
УДК 616.12-008+616-003-092+616-053.31
КАРДІАЛЬНА ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ПЕРИНАТАЛЬНІЙ ГІПОКСІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
14.01.10 – Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, професор Іванова Маргарита Василівна, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної педіатрії.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Лихачова Аза Сергіївна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри неонатології.
доктор медичних наук, Поберська Валентина Олександрівна, Український науково-дослідний інститут дитячої курортології та фізіотерапії , зам. директора з науки.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ, відділ неонатології.
Захист відбудеться “__16__” ___квітня___________ 2002 р. о ____10______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52. 600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “_13___ ” _____березня_____________ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.Хренов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постгіпоксичне пошкодження серця у новонароджених є наслідком порушення адаптації серцево-судинної системи в ранньому неонатальному періоді (Суліма О.Г., Добрянський Д.О., Пясецька Н.М., 1999). За даними Лукіної Л.И. і Котлукової Н.Т. (1994), близько 20% новонароджених, що перенесли гіпоксію в перинатальному періоді, мають клініку постгіпоксичного пошкодження серця. Гострота цієї проблеми особливо велика у зв’язку з тим, що гіпоксія займає важливе місце в структурі захворюваності новонароджених, як доношених, так і недоношених. Так, при загальній захворюваності новонароджених в Автономній Республіці Крим у 2001 році 257,7‰, захворюваність від причин, пов'язаних із гіпоксією та асфіксією, склала 82,6‰. У структурі неонатальної смертності асфіксія та її ускладнення зайняли перше місце і склали 29,68 на 10000.
Уявлення про пошкодження серця у новонароджених, що перенесли гіпоксію в перинатальному періоді, в останнє десятиріччя істотно доповнилося новими клінічними (Дементьева Г.М., 1993, Приходько В.С., 2000, Симонова Л.В., Котлукова Н.П., 2000) та патоморфологічними даними (Третьякова О.С. і співавт., 1997).
Разом із тим, існує ще багато питань стосовно постгіпоксичних серцевих порушень у новонароджених. Насамперед, це стосується назви патології. Різними авторами вона називається постгіпоксичною кардіопатією (Сенаторова А.С., 1994), метаболічною кардіоміопатією (Шабалов Н.П., 1999), постгіпоксичною дезадаптацією серцево-судинної системи (Симонова Л.В. и соавт., 2001). Також не існує систематизованих даних про клінічну картину, не до кінця розшифровані патогенетичні механізми, існують значні проблеми в розумінні внутрішньо- і позаутробних патофізіологічних чинників серцевої недостатності (Эммануилидис Г.К., Байлен Б. Г., 1994)
У зв’язку зі сказаним з’ясування цих, ще до кінця не вирішених питань, більш глибоке розуміння патогенетичних процесів у серцево-судинній системі новонароджених, що перенесли анте- та інтранатальну гіпоксію, із використанням морфологічних (найбільш доказових) методів дослідження, виглядає необхідним та перспективним не тільки з метою зниження перинатальних утрат, але й запобігання розвитку кардіальної патології у старшому віці (Школьникова М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КАРДІАЛЬНА ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПРИ ПЕРИНАТАЛЬНІЙ ГІПОКСІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок