Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА РИЗИКУ В АГРАРНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ

ОЦІНКА РИЗИКУ В АГРАРНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ

Назва:
ОЦІНКА РИЗИКУ В АГРАРНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВТУН Олена Анатоліївна
УДК 330.131.7:631.15:65.011
ОЦІНКА РИЗИКУ В АГРАРНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ
08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Заслужений діяч науки і техніки України
Галушко Валерій Павлович –
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри світового сільського господарства
та зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кадієвський Володимир Андрійович –
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Скрипніченко Марія Іллівна –
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділом моделювання економічного розвитку
Провідна установа – Інститут економіки НАН України,
відділ економічних відносин АПК, м.Київ
Захист дисертації відбудеться 26 квітня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ–41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд.65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м.Київ–41, вул. Героїв Оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий 23 березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жебка В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Агропромисловий комплекс України – надзвичайно важлива ланка, яка значною мірою визначає соціально-економічний стан суспільства та продовольчу безпеку держави. Трансформація агропромислового виробництва до ринкового середовища супроводжується докорінною перебудовою економічних, соціальних, правових відносин, розвитком підприємництва і конкуренції, що зумовлює внесення радикальних змін у систему менеджменту виробництвом. В аграрному секторі проводяться глибокі перетворення, здійснено найбільш важливий етап аграрної реформи – реформування колективних сільськогосподарських підприємств на принципах приватної власності на землю і майно з широким застосуванням оренди. На базі реформованих сільськогосподарських підприємств створено понад 14 тисяч агроформувань нового типу. Ефективність підприємницької діяльності новостворених підприємств залежить від того, наскільки вони адекватно будуть орієнтуватися у ринковому середовищі, як точно зможуть передбачати і враховувати появу негативних факторів, що ведуть до втрат сільськогосподарської продукції, прибутку, кінцевих результатів тощо. Діяльність сільськогосподарських підприємств України як суб'єктів ринку і відповідно до цього формування системи аграрного менеджменту відбувається в умовах можливого виникнення ризику, що для економіки України на сучасному етапі є явищем мало дослідженим теоретично і не розробленим практично. У науковій літературі неоднозначно визначається стратегія щодо використання положень теорії ризику в практиці сільськогосподарського виробництва, особливість якого вимагає розробки методики оцінки ризику, специфічного саме для аграрного сектору економіки. Актуальність дослідження проблем ризику зумовлена: по-перше, об'єктивною необхідністю практики ринкових перетворень економіки України, по-друге, відсутністю відповідних теоретичних розробок та прикладних методів визначення та оцінки підприємницького ризику в сільськогосподарському виробництві у період переходу до ринку і в умовах його наступного функціонування. Все це зумовило вибір теми, мету, задачі та структуру дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрям досліджень є складовою частиною наукових досліджень кафедри світового сільського господарства та зовнішньоекономічної діяльності Національного аграрного університету з теми "Кон'юнктура ринку сільськогосподарської продукції" (номер держреєстрації 0196U013091), що виконуються в рамках державної науково-технічної програми "Ринкова трансформація аграрної сфери економіки України" на замовлення Кабінету Міністрів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОЦІНКА РИЗИКУ В АГРАРНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок