Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пролапс мітрального клапану та додаткові хорди серця: функціональний стан серцево-судинної системи та клінічне ЗНАЧЕННЯ

Пролапс мітрального клапану та додаткові хорди серця: функціональний стан серцево-судинної системи та клінічне ЗНАЧЕННЯ

Назва:
Пролапс мітрального клапану та додаткові хорди серця: функціональний стан серцево-судинної системи та клінічне ЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Запорізький державний медичний університет
Дзяк Віктор Георгійович
УДК 616.12-07:616.126.42
Пролапс мітрального клапану та додаткові хорди серця: функціональний стан серцево-судинної системи
та клінічне ЗНАЧЕННЯ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Запоріжжя
2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гейченко Валентина Петрівна,
Дніпропетровська державна медична
академія, завідувач кафедри госпітальної
терапії № 1 та профпатології.
Офіційни опоненти:
Заслужений діяч науки України, доктор медичних наук, професор Коваленко Володимир Миколайович, Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска АМН України, керівник відділу некоронарогенних хвороб серця та клінічної ревматології.
доктор медичних наук, професор Візір Вадим Анатолійович, Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри госпітальної терапії.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра госпітальної терапії, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 18 жовтня 2000 р. о 1300 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02 у Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26, т. 33-50-58).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університета за адресою: 69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26.
Автореферат розісланий 12 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Волошин М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя ознаменувалося ростом інтересу до вивчення дисплазії сполучної тканини та її клінічним ознакам. Особлива увага приділяється кардіальним проявам цього стану – пролапсу мітрального клапану (ПМК), додатковим хордам серця (ДХ) та їх зв` язку з аритміями і тромботичними ускладненнями. Важливість вивчення цих клініко-ехокардіографічних синдромів обумовлена також тим, що вперше їх діагностують в осіб дітородного та працездатного віку, нерідко - у призовників. З огляду на значну поширеність ПМК та ДХ у популяції, аналіз клінічних проявів та функціонального стану серцево-судинної системи уявляється актуальним.
Клінічне значення ПМК і ДХ не визначено. Консенсус існує тільки у відношенні їхньої ролі в генезі так званих "невинних" шумів серця. У іншому ж, висловлюються думки часом діаметрально протилежні. Так, є дані про негативний вплив ДХ на коронарний кровообіг і фізичну працездатність [Сторожаков Г.І. та ін., 1984]. Описано декомпенсацію кровообігу [Perez L.A. та ін., 1987] у зв'язку з наявністю ДХ і тромбоутворення на ДХ із наступною тромбоемболією у церебральне річище [Trabouisi M. та ін., 1985]. Suwa et al. [Suwa M. та ін., 1985] продемонстрували, що наявність ДХ асоціюється з достовірним збільшенням добової кількості ШЕС і переобтяженням їхньої градації. З іншого боку, Luetmer et al. [Luetmer P.H. та ін., 1986] і Lokshin [Lokshin S., 1997] заперечують яке б те не було клінічне значення ДХ. У відношенні ПМК ситуація аналогічна. Ряд авторів вбачають зв'язок ПМК із раптовою смертю [Boudaulas H. та ін., 1990; Farb A. та ін., 1992]. Інші відзначали асоціацію ПМК із суправентрикулярними тахіаритміями [Бобров В.А. та ін., 1991]. Л.Голик [1997] пропонує навіть не призивати на дійсну військову службу більшість пацієнтів із ПМК. Нарешті, відомі публікації у відношенні підвищеного ризику тромбоемболій у пацієнтів із ПМК [Barletta G.A. та ін., 1985; Reinoldi F. та ін., 1985], не підтверджені, проте, даними проспективных досліджень. Дуже ймовірним уявляється, що ПМК без регургітації є доброякісним феноменом. Скарги пацієнтів з ПМК неспецифичні та аналогічні тим, що висловлюють пацієнти з НЦД. Частота виявлення ПМК при інсультах складає біля 8%, що трохи перевищує цей показник у популяції, а раптова смерть спостерігалася не більш ніж у 2 випадках на 10000 спостережень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Пролапс мітрального клапану та додаткові хорди серця: функціональний стан серцево-судинної системи та клінічне ЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок