Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ У ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА

ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ У ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА

Назва:
ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ У ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Хамар Уляна Вікторівна
УДК 1 (477)(09)
ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ У ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ
ІВАНА ФРАНКА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Пашук Андрій Іванович
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, завідувач відділу філософії культури.
кандидат філософських наук, доцент
Сохацький Броніслав Миколайович
Львівська комерційна академія, кафедра філософії і культури.
Провідна установа: | Інститут філософії ім. Г.Сковороди НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться “31” жовтня 2001 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. М.Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “19” вересня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.02
доктор політичних наук, професор В.М. Денисенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розпад Радянського Союзу та Акт проголошення незалежності України 26 серпня 1991 р. поставили перед українським народом нелегкі, але надзвичайно великі й доленосні завдання державотворення, національного відродження, утвердження національної свідомості. У контексті виконання цих завдань набувають великої актуальності цінності української давнини й особливо недалекої минувшини. Неоціненне значення має філософсько_духовна спадщина Івана Франка, а в цьому контексті його погляди на ідеал. Із останнім Іван Франко пов’язує національне, соціально_економічне, політичне та духовне буття українського народу в його історичному розвитку. Погляди Івана Франка на ідеал охоплюють усі перспективні напрями розвитку українського народу в сучасних умовах його державно_політичного, соціально_економічного та національно_духовного становлення як незалежної, сконсолідованої, самоусвідомленої нації та державного суверену. Концепція ідеалу Івана Франка за своїм змістом, завданнями, інтенцією, функцією та цілеспрямованістю в усій своїй повноті та силі є безсумнівно актуальною в добу відродження та самоутвердження України.
Стан наукової розробленості теми. Дослідження проблеми ідеалу у філософській спадщині Івана Франка не представлене окремими науковими працями, окрім окремих згадок у тому чи іншому контексті літературних праць. У першій половині ХХ ст., після смерті Івана Франка, предметом уваги були питання його життя, діяльності та творчості, наукових та літературних здобутків, світосприймання та світогляду, філософських та суспільно-політичних поглядів, як і рівно ж погляди на соціально_економічні та національні питання з наголосом на соціальне та національне визволення. У цьому зв’язку треба вказати на праці М.Возняка, А.Брагінця, А.Пашука, І.Денисюка, М.Гнатюка, та ін.
В умовах тоталітарного режиму проблему ідеалу у філософській спадщині Івана Франка вчені не досліджували, оскільки вона практично була “поза законом”, негласно заборонена й до того ще небезпечна. Це було зумовлене тим, що з погляду офіційної ідеології та імперської політики її дослідження неминуче вело до “українського буржуазного націоналізму”, оскільки основним у постановці питання про ідеал у вченні Івана Франка був, власне, “національний ідеал”.
Українські вчені діаспори у дослідженнях поглядів та спадщини Івана Франка проблему ідеалу майже не згадують, лише в окремих загальних контекстах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ У ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок