Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІОФІЗИЧНІ ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБ’ЄКТІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМИ УЗАГАЛЬНЕНИХ ВЛАСНИХ ЧАСТОТ

РАДІОФІЗИЧНІ ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБ’ЄКТІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМИ УЗАГАЛЬНЕНИХ ВЛАСНИХ ЧАСТОТ

Назва:
РАДІОФІЗИЧНІ ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБ’ЄКТІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМИ УЗАГАЛЬНЕНИХ ВЛАСНИХ ЧАСТОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,07 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Харківський державний університет
Дробахін Олег Олегович
УДК 537.874: 519.65 + 621.317.3
РАДІОФІЗИЧНІ ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБ’ЄКТІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМИ УЗАГАЛЬНЕНИХ
ВЛАСНИХ ЧАСТОТ
01.04.01- фізика приладів, елементів і систем;
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Масалов Сергій Олександрович,
Інститут радіофізики і електроніки НАН України,
завідувач відділу радіоінтроскопії (м. Харків)
доктор технічних наук, професор
Макаренко Борис Іванович,
АТ Харківський НДІ радіотехнічних вимірювань,
заступник директора з наукової роботи - головний
конструктор - перший заступник директора
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Колчигін Микола Миколайович,
Харківський державний університет,
в.о.завідувача кафедри теоретичної радіофізики - професор
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра квантової радіофізики, Міністерство
освіти України
Захист відбудеться “22” жовтня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.02 Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків, майдан Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий “10” вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радіофізичні методи експериментальних досліджень все більше проникають у різноманітні сфери людської діяльності. Розширення числа об'єктів дослідження та їхніх оцінюваних параметрів, підвищення точності вимірювань параметрів дозволяє не тільки вирішувати визначене коло прикладних задач, але і служить загальному прогресу в пізнанні закономірностей природи.
Використання радіофізичних методів у галузях технічної і медичної діагностики, екологічного моніторингу і неруйнуючого контролю значною мірою базуються на розв’язанні задачі визначення параметрів шарів шаруватих діелектричних структур (ШДС). Таким чином, необхідно визначити просторовий розподіл діелектричної проникності за вимірюваною залежністю, що характеризує відбите ШДС поле, як функцію варіації параметра (параметрів) зондуючої хвилі. У багатьох випадках з урахуванням локальних властивостей зондуючого пучка, задача може бути зведена до відновлення одновимірного профілю . З математичної точки зору мова йде про рішення оберненої задачі. Складність проблеми полягає у неможливості одержання простих аналітичних залежностей між параметрами, що цікавлять, і характеристиками, що вимірюються безпосередньо. Дана проблематика давно привертає увагу дослідників, причому не тільки в області радіофізики, але й акустики (включаючи обробку промови), сейсмології та геофізики (методи рішення мають багато аналогічних моментів внаслідок подібності хвилевих явищ при загальній постановці задачі, що не враховує конкретні особливості вимірювань).
Необхідність визначення геометричних товщин і ефективних значень матеріалів шарів, що часто виникає при неруйнуючому контролі багатошарових виробів сучасного машинобудування, дозволяє поставити задачу відновлення кусково-сталого профілю . Така апроксимація не є з одного боку гладкою, що ускладнює застосування ряду розвитих методів, а з іншого боку - зведе вихідну задачу до задачі пошуку параметрів у кінцевовимірному просторі. Також треба урахувати вимогу безконтактності та одностороннього доступу до контрольованого об'єкту. Необхідність забезпечення максимальної локальності обумовлює застосування хвиль НВЧ та КВЧ діапазонів.
Для ШДС одновимірна обернена задача достатньо повно розв’язана при збудженні її плоскою хвилею у двох окремих випадках: плоскошаруватої структури і циліндричної з радіусом кривини r багато меншим ніж середня довжина хвилі , наприклад, для r / < 0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: РАДІОФІЗИЧНІ ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБ’ЄКТІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМИ УЗАГАЛЬНЕНИХ ВЛАСНИХ ЧАСТОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок