Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ОБРОБКИ ТА ПОКРАЩАННЯ РОЗПІЗНАВАННЯ МОВНИХ СИГНАЛІВ

ВИКОРИСТАННЯ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ОБРОБКИ ТА ПОКРАЩАННЯ РОЗПІЗНАВАННЯ МОВНИХ СИГНАЛІВ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ОБРОБКИ ТА ПОКРАЩАННЯ РОЗПІЗНАВАННЯ МОВНИХ СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Гудим Володимир Васильович
УДК 621.391.19+681.142.37
ВИКОРИСТАННЯ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ОБРОБКИ ТА ПОКРАЩАННЯ РОЗПІЗНАВАННЯ МОВНИХ СИГНАЛІВ
05.12.13 – Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Романишин Юрій Михайлович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент
Тимченко Олександр Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри телекомунікацій
доктор технічних наук, професор
Воробель Роман Антонович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН
України (м. Львів), завідувач відділу
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра радіоконструювання та виробництва радіоелектронної апаратури
Захист відбудеться 5 листопада 2003 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.10 в Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 30 вересня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бондарєв А. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існуючі засоби цифрової обробки мовних сигналів мають ряд недоліків внаслідок обмеженості використовуваних методів та алгоритмів, а також нестаціонарності мовних сигналів. Тому необхідно вдосконалювати існуючі та розробляти нові методи обробки мовних сигналів з метою отримання параметрів, менш чутливих до мінливості мовних сигналів, враховуючи особливості утворення та слухового сприйняття сигналів, які забезпечували б високу швидкодію та якість їх обробки.
Проведена велика робота в найбільших наукових лабораторіях і компаніях світу, таких як IBM, AT&T, Oregon Institute, MITS, Dragon, Philips та ін., дозволила за останні десятиріччя перейти від теоретичних розробок і лабораторних систем до практичних продуктів обробки мовних сигналів (управління голосом, диктування, забезпечення доступу) з задовільними показниками.
Розв’язання таких проблем можливе на основі використання вейвлет-перетворень і побудови вейвлет-функцій. Вейвлет-перетворення можна використати для розв’язання задач стискання, зменшення рівня шуму, виділення параметрів та розпізнавання смислових елементів цифрових мовних сигналів з високою точністю і швидкодією. Тому згадані задачі є складовою загальної проблеми цифрової обробки сигналів і на сучасному етапі є важливі та актуальні.
Протягом останніх років ведуться інтенсивні дослідження, спрямовані на удосконалювання методології застосування прихованих Марковських моделей (ПММ) і розробку високоточних інтелектуальних (нейронних) систем розпізнавання мови та ідентифікації диктора. Використання статистичних методів на основі ПММ дозволяє описувати часову й акустичну мінливість мовних сигналів. Для більш ефективного представлення часової й акустичної мінливості мови необхідно враховувати статистичні залежності між сусідніми фрагментами мовних сигналів.
У зв'язку з цим розробка методів і алгоритмів обробки мовних сигналів та удосконалення структури штучних нейронних мереж є подальшим розвитком апарату цифрової обробки та моделювання мовних сигналів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов'язана з планами науково-дослідних робіт кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Національного університету "Львівська політехніка", зокрема з науково-технічною програмою Міносвіти України „Розробка теоретичних основ побудови багаторівневих інтегральних систем з включенням складових керуючих і обчислювальних комплексів, роботи і роботехнічні системи інформації”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕНЬ ТА НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ОБРОБКИ ТА ПОКРАЩАННЯ РОЗПІЗНАВАННЯ МОВНИХ СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок