Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, Удосконалення засобів лікування та профілактики)

Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, Удосконалення засобів лікування та профілактики)

Назва:
Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, Удосконалення засобів лікування та профілактики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рудь Оксана Іванівна
УДК 619:579.62.57.083.13
Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, Удосконалення засобів лікування та профілактики)
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ветеринарної медицини УААН
Науковий керівник – кандидат ветеринарних наук
Кучерявенко Олександр Олександрович,
Інститут ветеринарної медицини УААН,
старший науковий співробітник
лабораторії лептоспірозу
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Риженко Василь Петрович,
Інститут ветеринарної медицини УААН,
завідувач лабораторії анаеробних інфекцій
кандидат ветеринарних наук
Скрипник Валерій Григорович,
Державний науково-контрольний інститут
біотехнології і штамів мікроорганізмів,
старший науковий співробітник
Провідна установа – Білоцерківський державний аграрний університет,
кафедра мікробіології, вірусології та зоології,
Міністерства аграрної політики України,
м. Біла Церква
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” квітня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий “18 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день проблема лептоспірозу в Україні залишається актуальною, не дивлячись на значні зусилля лікарів ветеринарної та гуманної медицини. Це зумовлено не лише економічними збитками, які спостерігаються при ураженні продуктивних тварин, але і тим, що лептоспіроз є зооантропонозом, від якого може загинути і людина.
Відомо, що серед домашніх тварин саме собаки і кішки найбільш близько контактують з людиною. При цьому власники цих тварин мало обізнані із реальною загрозою лептоспірозу і не завжди роблять щеплення своїм улюбленцям. Крім того, ставлення суспільства до дрібних домашніх тварин значно змінилося. Якщо раніше собаки, хворі на лептоспіроз, підлягали знищенню, то зараз таких тварин лікують. В Україні також існує серйозна проблема із безпритульними тваринами, які залишаються одним із головних резервуарів збудника та сприяють розповсюдженню захворювання завдяки тривалому безсимптомному лептоспіроносійству. Цей факт відіграє значну роль у збереженні патогенних сероварів, формуванні вогнищ інфекції та розповсюдженні захворювання за їх межі.
Останніми роками роль лептоспір серологічної групи Canicola як етіологічних чинників лептоспірозів у людини різко зросла, особливо у великих містах. Встановлено, що собаки із маніфестними формами захворювання та лептоспіроносії є найбільш вагомими джерелами цієї інфекції. Так, у Санкт-Петербурзі на їх долю припадає близько 70% всіх випадків лептоспірозу (Ананьїна Ю.В., 2001). Ріст захворюваності собак на лептоспіроз спостерігається і у інших країнах, тому його віднесли до категорії “інфекцій, що повертаються” (Bolin C.A., 1996). Інапаратний перебіг інфекції у цих тварин, як і довготривале лептоспіроносійство, що розвивається при використанні недостатньо імуногенних вакцин та неадекватних схем вакцинації, значно ускладнює виявлення та оздоровлення вогнищ лептоспірозу собак (Малахов Ю.А., 2000). При досить значному вивченні фізико-хімічних та імунологічних властивостей лептоспір ефективні та безпечні схеми терапії із використанням сучасних фармакологічних препаратів не розроблені, а існуючі засоби діагностики також потребують вдосконалення. На жаль, вивченню лептоспірозу собак не приділяють належної уваги, про що свідчать лише поодинокі публікації.
Зважаючи на вищевказане, актуальним постає питання щодо дослідження розповсюдженості окремих сероварів лептоспір у м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, Удосконалення засобів лікування та профілактики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок