Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування морально-вольових якостей майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі занять східними єдиноборствами

Формування морально-вольових якостей майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі занять східними єдиноборствами

Назва:
Формування морально-вольових якостей майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі занять східними єдиноборствами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
ім. Богдана Хмельницького
Фігура Олег Володимирович
УДК 159. 9: 355. 23
Формування морально-вольових якостей майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі занять східними єдиноборствами
Спеціальність 20.02.02
Військова педагогіка та психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Здобувач: О. Фігура
Хмельницький – 2002Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, Державний комітет у справах охорони державного кордону України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Сметанський Микола Іванович, Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, завідувач кафедри, м. Вінниця.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор, академік Бех Іван Дмитрович, Інститут виховання АПН України, директор інституту, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Торічний Олександр Володимирович, Національна академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, начальник ад'юнктури, м. Хмельницький.
Провідна установа:
Національна академія внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України, м. Київ.
Захист відбудеться 30.10.2002 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, за адресою: 29003, м. Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46)
Автореферат розіслано 27.09.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук,
доцент Галімов А. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап розвитку Прикордонних військ України відбувається в складній динамічній обстановці, в умовах зростання потенційних загроз національній безпеці на державному кордоні через погіршення криміногенної ситуації, інтеграцію транснаціональних злочинних угруповань, підвищення активності міжнародного тероризму, наркобізнесу, незаконної міграції та контрабандної діяльності. У зв'язку з цим суттєво підвищуються вимоги до професійної підготовки офіцерів-прикордонників. Від них вимагається не лише висока компетентність в галузі охорони державного кордону, військової справи, але й розвинуті професійні, зокрема морально-вольові, якості.
Практика засвідчує, що морально-вольові якості відіграють особливу роль у професійній діяльності офіцера-прикордонника, яка вимагає неабиякої цілеспрямованості, наполегливості, сміливості, рішучості, самостійності, емоційної стійкості, самовладання та витримки, здатності до подолання внутрішніх і зовнішніх перешкод на шляху до мети. Сформованість цих якостей є важливою запорукою успішності не лише підготовки, але й професійної діяльності офіцера-прикордонника.
Водночас професійна підготовка майбутніх офіцерів-прикордонників поки що зорієнтована головним чином на оволодіння певною сумою академічних знань, умінь і навичок, розвиток фізичних якостей, забезпечення необхідного стану здоров'я. Значно менше уваги приділяється морально-вольовому розвитку курсантів, їх підготовці до подолання психологічних труднощів і перешкод у майбутній професійній діяльності. У зв'язку з цим існує потреба в розробці концептуальної моделі цілеспрямованого формування морально-вольових якостей курсантів, яка б враховувала специфічні особливості організації педагогічного процесу в вищому військовому закладі освіти і одночасно спиралася на обґрунтовані в психолого-педагогічній літературі загальнотеоретичні засади морально-вольової активності людини.
Проблема волі перебувала в центрі уваги багатьох психологів і педагогів. Зокрема, вона розглядалась в контексті психічної саморегуляції особистості (А.В.Алексєєв, Г.О.Балл, І.Д.Бех, М.Й.Боришевський, Т.Л.Бортник, О.В.Дашкевич, В.А.Іванников, В.К.Котирло, К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування морально-вольових якостей майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі занять східними єдиноборствами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок