Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРАХУНОК НА МІЦНІСТЬ КОМБІНОВАНИХ БАГАТОЕЛЕМЕНТНИХ ЗЄДНАНЬ ДЕТАЛЕЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

РОЗРАХУНОК НА МІЦНІСТЬ КОМБІНОВАНИХ БАГАТОЕЛЕМЕНТНИХ ЗЄДНАНЬ ДЕТАЛЕЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРАХУНОК НА МІЦНІСТЬ КОМБІНОВАНИХ БАГАТОЕЛЕМЕНТНИХ ЗЄДНАНЬ ДЕТАЛЕЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
„Харківський авіаційний інститут”
КРИВЕНДА СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 629.735.23 :620.22
РОЗРАХУНОК НА МІЦНІСТЬ КОМБІНОВАНИХ БАГАТОЕЛЕМЕНТНИХ ЗЄДНАНЬ
ДЕТАЛЕЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.07.03 – міцність літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Карпов Яків Семенович
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут”,
проректор з навчальної роботи
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Фомічов Петро Олександрович
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут”,
завідувач кафедри
кандидат технічних наук
Лозовицький Ігор Броніславович
Державне конструкторське бюро „Південне”,
ведучий науковий співробітник
Провідна установа | Авіаційний науково-технічний комплекс
„Антонов” Міністерства промислової політики України, м. Київ
Захист відбудеться 13 травня 2004 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.03 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” за адресою 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут”, 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 08.04. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саприкін В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Конструкція літального апарата (ЛА) має велику кількість функціональних, технологічних та експлуатаційних стиків і зєднань. Це значною мірою ставить надійність функціонування ЛА у залежність від якості розрахунку напружено-деформованого стану (НДС), проектування та реалізації стиків і зєднань. Якість оцінки НДС елементів зєднання та проектування зєднання є вирішальними. У загальному машинобудуванні проблема економії маси конструкції не суттєва, тому там належна якість оцінки НДС елементів зєднання забезпечується завдяки використанню коефіцієнта запасу міцності, тоді як ЛА з метою зниження маси конструкції проектують за руйнуючими навантаженнями. Таким чином, вимоги щодо точності розрахункових схем (РС) зєднань у загальному машинобудуванні дещо нижчі, ніж при розрахунку НДС та проектуванні зєднань ЛА. Крім того, широке впровадження в конструкції ЛА композиційних матеріалів (КМ) привело до збільшення кількості способів зєднання, кожний з яких має переваги, недоліки та області використання. Для вирішення задач розрахунку та проектування зєднань необхідно мати уніфіковану модель зєднання, за допомогою якої можна оцінювати ефективність різних варіантів зєднань та їх комбінацій. Використання КМ в конструкціях ЛА викликало також і необхідність урахування впливу температурного поля на НДС елементів зєднання. Це повязано з тим, що коефіцієнти лінійного температурного розширення (КЛТР) КМ значно відрізняються від КЛТР металів, що може спричинити значні технологічні напруження в елементах зєднання.
Відсутність обгрунтованих вирішень перелічених проблем є достатньою підставою для висновку щодо актуальності розробки методики розрахунку на міцність та методики проектування зєднань ЛА із КМ зі змінними параметрами вздовж стику при дії складного термомеханічного навантаження.
Звязок роботи з науковими програмами та темами. Робота є складовою частиною загальноуніверситетської програми „Авіація та космонавтика”, а також наукових досліджень за тематикою Г403-22/95 „Математичне, програмне і конструкторське забезпечення проектування високонавантажених зєднань та стикових вузлів агрегатів літальних апаратів із композиційних матеріалів” та Г407-21/00 „Розробка теоретичних основ проектування дискретно опертих агрегатів літаків із композиційних матеріалів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРАХУНОК НА МІЦНІСТЬ КОМБІНОВАНИХ БАГАТОЕЛЕМЕНТНИХ ЗЄДНАНЬ ДЕТАЛЕЙ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок