Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток розпланувально-композиційної структури середмістя івано-франківська у XVII – XX ст.

розвиток розпланувально-композиційної структури середмістя івано-франківська у XVII – XX ст.

Назва:
розвиток розпланувально-композиційної структури середмістя івано-франківська у XVII – XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет "Львівська політехніка"
Лукомська Зоряна Володимирівна
УДК 711.459.6
розвиток розпланувально-композиційної структури середмістя
івано-франківська у XVII – XX ст.
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і наукиУкраїни
Науковий керівник - | доктор архітектури, професор
Бевз Микола Валентинович,
завідувач кафедри
реставрації та реконструкції архітектурних комплексів
Національного університету "Львівська політехніка" | Офіційні опоненти - |
доктор архітертури, професор
Ричков Петро Анатолійович,
завідувач кафедри архітектури,
Національного університету водного господарства та природокристування, м. Рівне |
кандидат архітектури,
Могитич Роман Іванович,
заступник директора Українського регіонального спеціалізованого науково-реставраційного інституту “Укрзахідпроектреставрація“ з наукової роботи, м. Львів |
Провідна установа – | Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури міністерства освіти і науки України, кафедра “Дизайн архітектурного середовища”, м. Харків |
Захист відбудеться 03 квітня 2007 р. о 10. 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С.Бандери,12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розіслано 03 березня 2007 р.
В. о. секретаря спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 | |
доц. Гнесь І. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Первісним урбаністичним елементом кожного середньовічного міста було так зване "середмістя". Його ще називають "містом в мурах". Сама назва висвітлює факт, що давнє міське поселення як територіальне утворення мало складну неоднорідну структуру. У загальних рисах структуру території міста у часи середньовіччя чи пізніші можна описати такою схемою: замок - середмістя – передмістя - міські лани. Середмістя було ядром міського поселення від часу його виникнення і відігравало ключову роль у процесах його подальшого розвитку, оскільки саме воно було основним місцем зосередження житлової і громадської забудови, обов’язково було укріпленим, напочатку лише його мешканці мали міські права. З архітектурно-містобудівного погляду визначальною характеристикою середмістя є його розпланувально-композиційна структура. Це пов’язано з тим, що, як правило, середмістя закладалися і розплановувалися на вільній території. При цьому застосовувалися землемірні техніки та формувалися певні розпланувальні і композиційно-просторові засади формування його забудови. Їх вивчення та аналіз їх змін впродовж історичного розвитку це важливе завдання, яке дозволяє зрозуміти "генетику" кожного міста. Адже, незважаючи на застосування стандартних містобудівних прийомів, середмістя закладалися індивідуально. У процесі історичного розвитку міста, його середмістя, в пізніші століття часто втрачало лінії фортифікацій і "розчинялося" у кварталах новішої забудови. Слід вказати, що багато середміських дільниць мали досить цінні, а то й виняткові, розпланувально-композиційні схеми. Тому їх вивчення сьогодні важливе для архітектурно-містобудівної науки, як також і для практики збереження і регенерації, спадкоємної забудови центральних частин історичних міст. Особливо важливим для вітчизняної науки є вивчення розпланувально-композиційної структури середмість приватних міст-резиденцій XVI-XVII ст., які закладалися під впливом західноєвропейської теорії ренесансних "ідеальних" міст. У XVI-XVII ст. Україна була одним із регіонів Європи, де найбільше локувалося нових міст. Значна частина цих нових міст була укріпленими приватними містами-резиденціями тодішніх можновладців. Це явище сьогодні викликає великий інтерес в істориків, географів та архітекторів і потребує глибших міждисциплінарних наукових студій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: розвиток розпланувально-композиційної структури середмістя івано-франківська у XVII – XX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок