Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Річний СТІК РІЧОК КРИМСЬКОГО ПІВОСТРОВА

Річний СТІК РІЧОК КРИМСЬКОГО ПІВОСТРОВА

Назва:
Річний СТІК РІЧОК КРИМСЬКОГО ПІВОСТРОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Нгуєн Ле Мінь
УДК 556.161
Річний СТІК РІЧОК КРИМСЬКОГО ПІВОСТРОВА
11.00.07 - гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор географічних наук, доцент
Лобода Наталія Степанівна,
Одеський державний екологічний університет,
професор кафедри гідрології суші
Офіційні опоненти : | доктор географічних наук, професор
Елісеєва Евгенія Володимирівна,
Одеський національний університет імені І.І.Мечнікова, професор кафедри фізичної географії та природокористування
кандидат географічних наук,
Бойко Вікторія Михайлівна,
Український державний гідрометцетр, начальник відділу гідрологічних прогнозів
Провідна установа : | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,географічний факультет, кафедра гідрології та гідро екології, м.Киів
Захист відбудеться “ ___9__ ” червня 2005р. о 10.00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного екологічного універитету за адресою:м. Одеса, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий “ 5“ травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чугай А.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертації обумовлена необхідністю розробки і вдосконалення методик оцінки характеристик природних водних ресурсів Кримського півострова в умовах недостатньості даних спостережень та істотної трансформації водного режиму антропогенним впливом з метою раціонального і ефективного їх використання та прийняття управлінчеських рішень.
Рівнинний або Степовий Крим характеризується нестачею даних спостережень за стоком нечисленних водотоків, більшість з яких на теперішній час входить до складу меліоративних систем, утворених на базі Північно-Кримського каналу, і виконує роль дренажних колекторів. Річки Гірського Криму здебільшого відносяться до малих із значним впливом факторів підстильної поверхні. З природних чинників підстильної поверхні Гірського Криму найбільше значення має карст, який перерозподіляє водні ресурси в просторі, порушуючи природний їх розподіл, обумовлений кліматичними факторами. До сьогодення не надано кількісних оцінок впливу карсту на стік. Окрім того, стік річок Гірського Криму перетворюєься водногосподарськими заходами, серед яких до числа основних віднесено створення штучних водойм. Різноманіття чинників формування стоку, як природного, так і антропогенного походження утрудняє аналіз вихідної інформації, через що для території Гірського Криму не отримані надійні залежності норм річного стоку від висоти місцевості, які є традиційними для гірських районів і приводяться в СНіП 2.01.14.83. Певні труднощі виникають при розробках методик передбачення стану водних ресурсів Кримського півострова у майбутньому, оскільки традиційним підходом в гідрології суші при відновленні рядів природного стоку є приведення побутового (спостереженого) стоку до природного шляхом урахування всього комплексу чинників, які трансформують величини стоку (метод водногосподарського балансу). Проте, на більшій частині розглядуваної території, відомості про прибуткові і витратні складові водногосподарського балансу, у більшості випадків, відсутні. Відновлення рядів природного стоку за даними річок-аналогів, на яких збереглись природні умови формування стоку, часто неможливе внаслідок відсутності даних про природний стік: початок спостережень співпадає з початком інтенсивних водногосподарських перетворень. Крім того, тенденції, що намітилися, до змін глобального клімату можуть здійснити істотний вплив на стан водних ресурсів. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок про необхідність застосування математичних моделей типу “клімат – стік”, які дозволяють виконувати оцінку природних водних ресурсів на базі метеорологічної інформації з подальшим переходом до кількісної оцінки ролі чинників підстильної поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Річний СТІК РІЧОК КРИМСЬКОГО ПІВОСТРОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок