Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНІСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЕЛЬНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНІСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЕЛЬНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНІСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЕЛЬНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Чміль Михайло Олексійович
УДК 159.9.07:159.9:34.01
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНІСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ДО ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЕЛЬНОЇ
ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ
Спеціальність 19.00.06. – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ,
Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент
Черкашин Андрій Іванович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Самойлов Микола Григорович,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри психології та педагогіки;
кандидат психологічних наук, доцент
Христенко Віталій Євгенович,
Університет цивільного захисту України,
провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології.
Захист відбудеться 01.12.2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ, за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 30.10.2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П. В. Макаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕКРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Застосування табельної вогнепальної зброї в оперативно-службовій діяльності працівниками органів внутрішніх справ (далі працівників ОВС) є надзвичайним заходом захисту від небезпечних посягань на життя і здоров'я громадян та самих працівників органів внутрішніх справ, а також важливою складовою частиною виконання деяких спеціальних службово-оперативних завдань. Але табельна вогнепальна зброя не завжди ефективно застосовується працівниками ОВС, що обумовлюється недостатнім рівнем їхньої психологічної готовності до адекватного її застосування в екстремальних умовах оперативно-службової діяльності. Це призводить до травматизму та невиправданої загибелі працівників ОВС, а також затриманих громадян.
Проблема психологічної готовності до діяльності вивчалася багатьма вітчизняними і зарубіжними психологами. Внесок у розвиток поняття “стан психологічної готовності” як у загальнотеоретичному, так і в прикладному плані зробили О.Ц. Пуні, Є.Г. Козлов, В.О. Гаспарян, М.О. Мазмазян, Н.Д. Левітов, Є.П. Ільїн, О.Р. Лурія, В.Н. Пушкін, Л.С. Нерсесян, Г.М. Газаєва, О.О. Ухтомський, М.І. Виноградова, Б.Ф. Ломов, О.В. Тімченко, Б.І. Фурманець, В.Є. Єфімов та ін. Різні автори по-різному визначають і співвідносять категорії “психологічна готовність”, “мобілізованість”, “боєздатність”, “настроєність”, “стійкість” і т.п. Здебільшого вчені підкреслюють, що готовність – це стан, який характеризується динамічною концентрацією внутрішніх сил людини, що дозволяє їй доцільно регулювати свою діяльність. Проте проблема психологічної готовності працівників ОВС України до застосування табельної вогнепальної зброї в екстремальних ситуаціях досліджена недостатньо. Відсутнє чітке уявлення про її структурні компоненти та механізми функціонування. Сучасні методи вогневої підготовки не дозволяють ефективно впливати на подолання негативних станів, які виникають у працівників ОВС при застосуванні табельної вогнепальної зброї.
Усе це зумовлює необхідність пошуку нових засобів та методів формування психологічної готовності працівників ОВС України до застосування табельної вогнепальної зброї в екстремальних ситуаціях.
Особливим аспектом вирішення вказаної проблеми є її психолого-юридичні засади, які зумовлюють якість психологічної, правової і професійної основи відповідних дій працівників ОВС щодо застосування табельної вогнепальної зброї в ризиконебезпечних умовах вирішення спеціальних службових завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНІСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЕЛЬНОЇ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок