Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІУРЕТАНОВІ АНІОНОМЕРИ З ЙОННОЮ ФУНКЦІЄЮ В ОЛІГООКСИАЛКІЛЕНОВОМУ ЛАНЦЮЗІ

ПОЛІУРЕТАНОВІ АНІОНОМЕРИ З ЙОННОЮ ФУНКЦІЄЮ В ОЛІГООКСИАЛКІЛЕНОВОМУ ЛАНЦЮЗІ

Назва:
ПОЛІУРЕТАНОВІ АНІОНОМЕРИ З ЙОННОЮ ФУНКЦІЄЮ В ОЛІГООКСИАЛКІЛЕНОВОМУ ЛАНЦЮЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
ГРИЩУК
Наталія Ярославівна
УДК 541.64: 678.664
ПОЛІУРЕТАНОВІ АНІОНОМЕРИ З ЙОННОЮ ФУНКЦІЄЮ
В ОЛІГООКСИАЛКІЛЕНОВОМУ ЛАНЦЮЗІ
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії сітчастих полімерів Інституту хімії
високомолекулярних сполук НАН України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук Шевченко Валерій Васильович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу хімії сітчастих полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Гетьманчук Юрій Петрович,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, доцент Кузьменко Микола Якович,
Український Державний хіміко-технологічний університет, м. Дніпропетровськ,
професор кафедри хімічної технології високомолекулярних сполук
Провідна організація:
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
відділ електрохімії органічних сполук
Захист відбудеться “28” лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26. 179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160 м. Київ, Харківське шосе, 48; тел. (044) 559-13-94, факс (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ, Харківське шосе, 48).
Автореферат розіслано “25” січня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні синтез і дослідження властивостей йономерних поліуретанів (ПУ) є одним з провідних напрямків в хімії ПУ. Введення йонної функції надає новий комплекс властивостей сегментованим ПУ, що значно розширило області їх практичного використання, а також дозволило в багатьох випадках поліпшити експлуатаційні характеристики ПУ, які застосовувались в традиційних для них областях практики. Можливість же отримання йономерних ПУ у вигляді водних дисперсій стало значним внеском у створення сучасних екологічно безпечних технологій переробки ПУ в плівки, покриття, адгезиви, герметики тощо. Однак слід відмітити, що всі згадані йономерні ПУ характеризуються наявністю йонної функції в складі жорсткого блоку. Зважаючи ж на гетерогенну структуру сегментованих ПУ, вплив додаткових електростатичних взаємодій при введені йонної функції у склад жорстколанцюгових доменів не виявився таким ефективним, як можна було б чекати. Так введення йонної функції до складу відомих гнучколанцюгових полімерів (полістирол, поліізопрен, полібутадієн і інші) приводило до більш суттєвих змін в їхній структурі і властивостях, ніж при введенні її до складу сегментованих ПУ. Достатньо наголосити, що в перших утворюються відповідні йоннокластерні і мультиплетні структури, чого не спостерігалось у других. Тому пошук нових можливостей реалізації впливу йоновмісних груп і фрагментів на структуру і властивості є актуальною проблемою в хімії полімерів з мікрогетерогенною структурою і, зокрема, в хімії сегментованих ПУ. В цьому аспекті, насамперед, великий інтерес представляє зміна місцезнаходження йонної функції, тобто переміщення її з жорсткого блоку в гнучкий і виявлення особливостей структурних змін і пошук нових властивостей сегментованих ПУ, генерованих таким переміщенням.
Ступінь дослідження тематики. Сегментовані ПУ з йонною функцією в гнучкому сегменті були предметом лише епізодичних досліджень і інформація з цього питання вкрай обмежена, і носить майже виключно патентний характер. При цьому дані роботи не виходили за рамки загального напрямку робіт по отриманню лише водних дисперсій йономерних ПУ. В ряду ПУ з аніоноактивною функцією у гнучкому блоці основна увага приділялась отриманню олігоетер(естер)поліолів з аніоногенною функцією у своєму складі. Подальше їхнє використання здійснювалось за традиційною схемою отримання водних дисперсій аніоноактивних ПУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІУРЕТАНОВІ АНІОНОМЕРИ З ЙОННОЮ ФУНКЦІЄЮ В ОЛІГООКСИАЛКІЛЕНОВОМУ ЛАНЦЮЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок