Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АТРИБУТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З СЕМАНТИЧНИМ ЗСУВОМ (на матеріалі поетичної творчості О.С. Пушкіна)

АТРИБУТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З СЕМАНТИЧНИМ ЗСУВОМ (на матеріалі поетичної творчості О.С. Пушкіна)

Назва:
АТРИБУТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З СЕМАНТИЧНИМ ЗСУВОМ (на матеріалі поетичної творчості О.С. Пушкіна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЕ ЯНЬЛЕЙ
УДК: 801.3:882:883.06-1
АТРИБУТИВНА КОНСТРУКЦІЯ
З СЕМАНТИЧНИМ ЗСУВОМ
(на матеріалі поетичної творчості О.С. Пушкіна)
Спеціальність: 10.02.02 - російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти й науки України
Науковий керівник - | доктор філологічних наук, професор
Панченко Олена Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри лінгвістичної підготовки іноземців
Офіційні опоненти - | доктор філологічних наук, доцент
Тропіна Ніна Павлівна,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри російського та загального
мовознавства;
доктор філологічних наук, професор
Підмогильна Наталя Василівна,
завідувач кафедри філологічної та культурологічної
підготовки журналістів Дніпропетровського
національного університету
Провідна установа - | Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України, м.Кіровоград
Захист відбудеться “28_” квітня 2005 року о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, провулок Науковий, 13, корп.1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: м. Дніпропетровськ, провулок Науковий, 13.
Автореферат розіслано “21” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент М. С. Ковальчук


Загальна характеристика роботи
У кожній розвиненій національній культурі є імена, що є свідченням її вершини, які дають їй на століття духовно-естетичний ідеал. В Італії це Петрарка, у Німеччині - Ґете, в Англії - Шекспір, а в Росії - Пушкін. Особливістю таких письменників є їх "вічна сучасність". Вони сприймаються як "початок усіх початків". У їхній творчості втілено національний ідеал письменника й людини із властивим йому почуттям міри, з бездоганним відчуттям меж дозволеного й недозволеного в житті й у мистецтві. Тому вони сприймаються як зразок, але зразок - недосяжний для наслідування.
"Неможливо повторити Пушкіна", - стверджував М.Гоголь. А російський критик Аполлон Григор'єв з подивом помічав: "У всій сучасній літературі немає нічого істинно чудового й правильного, що у зародку своєму не перебувало б у Пушкіна". І розвиток сучасної російської літературної мови теж почався з поетичних і прозових творів О.С.Пушкіна.
У поетичних творах Пушкіна читач зустрічає безліч сполучень слів, які дивують своєю яскравою образністю й новизною. Деякі з них закріпилися в мовленні й стали фактами мови, тоді як інші, у яких тією чи іншою мірою виражено зміну значення, тобто спостерігається семантичний зсув, залишаються властиві лише творчості поета. Такі вислови являють собою інтерес для дослідників мови, для перекладачів, викладачів російської мови як рідної, так й іноземної.
Творчість О.С.Пушкіна дає невичерпний матеріал для досліджень як літературознавцям, так і мовознавцям. Лінгвістичному аналізу його творчості присвячено роботи О.М.Веселовського, О.О.Потебні, Б.М.Жирмунського, В.О.Винокура, В.В.Виноградова, Ю.М. Тинянова, І.К.Білодіда, Ю.М.Лотмана, В.М.Русанівського й багатьох інших класиків філології. Лінгвістичні проблеми пушкінських творів багатогранні й вимагають всебічного дослідження.
Теоретико-методологічною основою нашого дослідження стали також роботи з семантики Ю. Д. Апресяна, Р. О. Будагова, В. В. Виноградова, Е. М. Вольф, В. Г. Гака, Е. Л. Гінзбург, І. М. Кобозєвої, Л.О.Новикова, Л. М. Пелепейченко, Н. В. Підмогильної, Д. М. Шмельова, О.М. Шрамма, І. Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АТРИБУТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З СЕМАНТИЧНИМ ЗСУВОМ (на матеріалі поетичної творчості О.С. Пушкіна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок