Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Екологічні параметри свободи особистості

Екологічні параметри свободи особистості

Назва:
Екологічні параметри свободи особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Філатов Анатолій Сергійович
УДК 141.7+141.201+141.155
Екологічні параметри свободи особистості
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь - 2002
Дисертаціею є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент
Габрієлян Олег Аршавірович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Кальной Ігор Іванович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
завідувач кафедри соціальної філософії
кандидат філософських наук, доцент
Казак Анатолій Петрович,
Кримський державний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії
Провідна установа Дніпропетровський національний університет,
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки
України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 21 січня 2003 р. о 14 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, вул. Ялтинська,4, конференц-зал
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4
Автореферат розісланий 17 грудня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.І. Кремінський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема соціальної свободи особистості безпосередньо пов’язана з умовами розвитку суспільства. Саме свобода, в даному контексті, являє собою цілісність, що відображає сутнісні якості соціального статусу особистості. При цьому статус особистості загалом визначається можливостями і рівнем реалізації нею своїх нахилів і спрямувань у тій чи інший сфері діяльності.
Однією з відмінних ознак сучасного етапу соціально-історичного розвитку є високий ступінь самостійності соціальних суб’єктів, – як суспільства в умовах природного середовища, також і окремої особистості в межах соціальної системи.
Ступінь автономності суспільства і якість його стану безпосередньо пов’язані з екологічними (енвайронментальними) умовами реалізації людиною своїх сутнісних сил і можливостей в процесі соціальної діяльності. В цьому випадку соціальна свобода уявляється як вираз індивідуальної самості особистості в процесі діяльності за визначених умов довкілля. Звідси виникає необхідність в таких дослідженнях, що дозволять показати як, яким чином і в якій мірі навколишні умови впливають на соціальну свободу та статус особистості. Цілком природно, що, характеризуючи зазначену проблему, нам необхідно буде активно використовувати дані досліджень соціально-історичного процесу, визначальним фактором в розвиткові якого є реалізація діяльнісних якостей особистості. В той же час, для особистості можливості реалізації її діяльнісних якостей в екологічному середовищі багато чим обумовлені межами і ступенем розвитку соціуму. Це загалом визначає умови реалізації соціальної свободи особистості.
Дослідження соціальної свободи особистості в сучасному світі актуалізується у зв’язку з творчою функцією людини стосовно природного довкілля. Розгляд соціальної свободи в контексті діяльності людини в екологічному середовищі обумовлюється глобальністю та значущістю екологічних проблем для людства. Особливе значення такого типу дослідження мають для України, яка зіткнулась із екологічною катастрофою Чорнобиля, яка сталася в багатьом внаслідок людських помилок у процесі екологічної діяльності. Проблеми сучасної екології розповсюджуються на всі сфери суспільного життя та види людської діяльності – як матеріальні, так і духовні. Цей висновок виникає на основі наступних фактів: по-перше, тотальної взаємозалежності людини і природи; по-друге, обов’язкової взаємодії природних і соціальних систем; по-третє, формування у сучасному світі соціоприродної системи, якісно відмінної від історично попередніх, яка є результатом соціальної діяльності Homo creatur (людини нового типу, суттєво відрізняющегося від Homo sapiens та Homo sapiens sapiens); і, по-четверте, встановлення взаємозв’язку неорганічної та органічної (включаючи людину) природи в межах ноосфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Екологічні параметри свободи особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок