Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення визначення тріщиностійкості залізобетонних конструкцій методом акустичної емісії

Удосконалення визначення тріщиностійкості залізобетонних конструкцій методом акустичної емісії

Назва:
Удосконалення визначення тріщиностійкості залізобетонних конструкцій методом акустичної емісії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерство освіти і науки України
Сташук Павло Михайлович
УДК 624.012.35:620.179.17
Удосконалення визначення тріщиностійкості
залізобетонних конструкцій методом акустичної емісії
05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди
автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі “Будівельні конструкції та мости” Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Кандидат технічних наук, доцент
КОВАЛЬ Петро Миколайович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри “Будівельні конструкції та мости”
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Барашиков Арнольд Якович,
Київський Національний університет будівництва і архітектури, зав. кафедри “Залізобетонні і кам’яні конструкції”.
кандидат технічних наук, доцент
Шмиг Роман Андрійович,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри “Будівельні конструкції”
Провідна установа: | Державний Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій
Захист відбудеться “24” жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.11.у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул.. С.Бандери, 12, ауд.226 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “23” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К35.052.11. Г.П. Петришин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні з 1 грудня 1997 року введені в дію “Нормативні документи з питань обстежень, паспортизації, безпечної та надійної експлуатації виробничих будівель і споруд”. Технічний стан будівель і споруд згідно з цими документами необхідно визначати за допомогою діагностики, яка здійснюється шляхом поєднання взаємозв’язаних та взаємодоповнюючих обстежувальних, розрахункових та аналітичних процедур.
Залізобетонні конструкції схильні до крихкого руйнування, тобто до руйнування через розповсюдження дефектів типу тріщин. Процес руйнування при цьому не відбувається миттєво – від моменту утворення тріщини і до початку її критичного зростання минає певний час. Тому своєчасне виявлення таких дефектів є важливою задачею, і, разом з тим, складною проблемою.
Одним із перспективних методів у прогнозуванні ресурсу конструкцій і споруд є методи механіки руйнування, але застосування цих методів потребує знання координат розташування дефекту, його форми і розмірів, знання напруженого стану і механічних властивостей матеріалу в області дефекту. Тому використання методів механіки руйнування найбільш доцільне разом з інтегральними методами, які реагують на активізацію того або іншого дефекту за супутніми ознаками, наприклад, за випромінюванням пружних хвиль, викликаних переміщеннями дислокацій, появою їх небезпечних концентрацій у якому-небудь місці конструкції, виникненням і розвитком тріщин. До цієї групи необхідно в першу чергу віднести метод акустичної емісії (АЕ). Акустична емісія – це явище, що полягає у випромінюванні пружних хвиль у твердих тілах при їх деформації. Удосконалення методів технічної діагностики залізобетонних конструкцій за допомогою методу акустичної емісії є важливою та актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до плану держбюджетної теми №6902/21 (№ держреєстрації 0102U001185) “Розробити методику технічної діагностики автодорожніх мостів з використанням методу акустичної емісії” від 1 березня 2002р з Державною службою автомобільних доріг України, та держбюджетної теми №6953 (№ держреєстрації 0103U001353) “Дослідження напружено-деформованого стану елементів мостових конструкцій методом акустичної емісії” від 2 січня 2003р з Державним дорожнім науково-дослідним інститутом ім. М.П.Шульгіна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення визначення тріщиностійкості залізобетонних конструкцій методом акустичної емісії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок